Столичният Септември показа каква е разликата от една дивизия на Локомотив Сф и му нанесе първа загуба за сезона - 5:2. Контролата между третодивизионния Септември и четвърторазредния Локомотив бе играна не неутралния терен на комплекса „Царско село“.

Септемврийци напипаха слабостите в отбраната на „червено-черните“ и Христо Спасов на бърза ръка наниза хеттрик с попадения в 6-ата, 12-ата и 31-ата минута. Между тях с глава вкара Калоян Ангелов за Локомотив, точен в 21-ата минута, а Михаил Кисьов в 37-ата оформи резултата на 4:1 до почивката.

Именно през това полувреме се видя къде основно куца играта на локомотивци. И докато в атака те създадоха някои добри положения, включително и уцелиха и греда, то защитата бе доста лесно преодолима от неколцината по-опитни и класни играчи на Септември.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени. Тогава се видя, че резервите на Локомотив стоят дори малко по-добре на терена от тези на Септември, но това стигна само за размяна на по още един гол. В 49-ата минута Николай Иванов вкара за Септември, а в 88-ата Росен Йорданов направи загубата на Локомотив малко по-почетна – 2:5.

В състава на Локомотив видяхме и някои нови имена в сравнение с есенния полусезон като Георг Василев и Никола Велков, контузил се през първото полувреме.

ЛОКО СФ – СЕПТЕМВРИ СФ 2:5

0:1 Христо Спасов 6

0:2 Христо Спасов 12

1:2 Калоян Ангелов 21

1:3 Христо Спасов 31

1:4 Михаил Кисьов 37

1:5 Николай Иванов 49

2:5 Росен Йорданов 88

СТАДИОН „ЦАРСКО СЕЛО“ - 100 зрители.

ЛОКО СФ: Асен Асенов, Петър Христов, Антон Славчев, Дарко Савич, Васил Вакадинов, Валери Дръндев, Радостин Нгуен, Никола Велков, Калоян Ангелов, Георг Василев, Калоян Бонев /Драгомир Петков, Росен Йорданов, Неделин Асенов, Георги Пунев, Сибил Карагьозов, Григор Андреев, Денислав Петров, Борис Мидилев, Ермес Кандела, Красимир Узунов, Валентин Удев, Велизар Тасев/ Старши треньор – Антон Велков

СЕПТЕМВРИ СФ: Кристиян Даков, Илиян Гаров, Роналд Донев, Кирил Брестовички, Мартин Димитров, Съни Икпое, Михаил Кисьов, Анатоли Тодоров, Кристиян Петров, Петър Тончев, Христо Спасов /Николай Георгиев, Светослав Диков, Божидар Кацаров, Николай Иванов, Александър Манолов, Данаил Иванов/ Старши треньор – Николай Митов.