Загуби допуснаха двете формации на Етър при гостуването си на Септември София в елитните U15 и U17 групи, въпреки че се представиха добре и имаха своите шансове.

При децата, родени 2006/2007 година, етърци срещнаха един от лидерите в елитната U15 група – Септември София и отстъпиха с 4:2, като водеха с 0:2, но допуснаха обрат. Стефан Йорданов откри резултата от дузпа за „болярите”, а Иван Гатев удвои. До почивката обаче съперникът върна двата гола, а през втората част добави още два. След този успех столичани затвърдиха третото си място в класирането, докато Етър е девети с актив от 23 точки – далеч пред следващите го в подреждането. „Виолетовите” досега са записали 7 победи, две ремита и 11 загуби с голова разлика 25:28.

Етър U15: Петко Тончев, Николай Стоев, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Павел Иванов, Велизар Вълчев, Иван Гатев, Теодор Маринов, Дейвид Манолов, Стефан Недялков, Даниел Христов.

При юношите младша възраст, родени 2004/2005 година, Етър също гостува на третия в подреждането Септември София и отстъпи с 2:1. Домакините поведоха през първата част, а след почивката етърци изравниха. След центриране от корнер Ивелин Иванов с глава насочи топката в мрежата за 1:1. 15 минути преди края на мача също след корнер столичани вкараха победното попадение, въпреки че според гостите първо е нямало корнер, а после са останали съмнения за засада при извеждащия пас за гола.

Великотърновският тим заема шестото място с 22 точки от 10 победи, две равенства и 8 загуби с положителна голова разлика 46:32 и далеч пред седмия.

Етър U17: Алексей Андреев, Алекси Игнатов, Росен Върбишки, Ивелин Иванов, Цветомир Недков, Север Алиев, Кристиян Димитров, Исмаил Ибрямов, Борис Генчев, Александър Гугучков, Васил Тошев.