Юношите старша възраст на Септември София и Левски направиха равенство в мач от Елитната група до 19 години. Срещата, играна на базата в село Герман завърши 1:1.

Първи в резултата поведоха домакините от Септември, а малко по-късно „сините“ изравниха. Двубоят бе доста динамичен и предложи интересни моменти пред двете врати.

В 20-ата минута Григор Солаков центрира по земя към Красиан Колев, който с плътен удар от границата на наказателното поле, откри резултата.

Петнадесетина минути по-късно, гостите изравниха. „Сините“ поведоха контраакта, след която Даниел Начев изведе Димитър Иванов сам срещу вратаря и нападателят не сгреши като прати топката в далечния ъгъл покрай вратаря.

През втората част двата отбора търсеха активно попадението. В 58-ата минута играчът на Септември Петър Мильотев се отличи с чудесна намеса, предотвратявайки сигурен гол за гостите. 18 минути преди края „септемврийци“ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Георги Иванов.

След този мач Септември е на 6-ото място с 43 точки. Левски е втори с 57 точки, на 4 зад водача Лудогорец, но и два мача по-малко.