Ботев Враца записа първите си точки в efbet Лига, а това се случи в петия кръг от родния шампионат. В дербито на опашкарите врачани поразиха Септември София с 2:0 и спечелиха първи три точки през този сезон.

Така Септември София пък остана единственият тим от родния шампионат, който продължава да няма дори една точка и заема последното 16-о място, докато врачани са 14-и.

Иначе, Браян Переа даде аванс на домакините от дузпа в 34-ата минута, а Мартин Бачев удвои актива на врачани в добавеното време на първата част и оформи крайния резултат в тази среща.

В добавеното време на мача пък Страхиня Керкез беше изгонен с директен червен картон и Септември доигра срещата с човек по-малко.

Ботев Враца владееше по-трайно топката от началото на двубоя и домакините се чувстваха по-комфортно спрямо тима на Септември София.

Младият бранител на Септември София - Мартин Христов, влезе в единоборство с Браян Переа в 32-ата минута и игра с ръка през тялото на звездата на врачани. Реферът Железов отиде да прегледа ситуацията на ВАР и логично отсъди дузпа за домакините. Браян Переа изпълни прецизно и даде аванс на Ботев Враца - 1:0.

Домакините направиха отлична атака и можеше да удвоят актива си в края на полувремето. Браян Переа и Генов комбинираха добре, а вторият пусна успореден пас към юношата на ЦСКА - Мартин Смоленски. Халфът шутира силно с десния крак, но Димитър Шейтанов изби встрани.

startphoto.bg
72 снимки

Врачани удвоиха актива си след корнера. Отбраната на столичани изчисти, но Мартин Ачков върна топката в наказателното поле. Той намери Мартин Бачев, който овладя и с мощен удар с левия крак направи безпомощен Шейтанов - 2:0.

В 73-ата минута Михаил Полендаков отправи силен удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Бариос спаси шута. Три след това Бубакар Траоре се понесе по левия фланг и нахлу в наказателното поле на Септември. Тъмнокожият футболист даде пас към Смоленски, който пое и стреля с левия крак, но Шейтанов отново "отказа" халфа.

Столичани имаха отличен шанс да вкарат един гол в добавеното време. Никола Величковски направи добър пробив отдясно и даде пас към Бетранд Фурие, който от няколко метра не успя да порази вратата на съперника. Бранителят Страхиня Керкез извърши фал, който беше напълно излишен. Защитникът закъсня в ситуация и просна на терена Иван Василев и не остави никакъв избор на рефера Железов, който го изгони.

FT / БОТЕВ ВРАЦА - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Переа 34'-дузпа, 2:0 Бачев 45+3'

Стадион: "Христо Ботев" (Враца)

Рефер: Валентин Железов (Бургас)

Ботев Враца: 24. Федерико Бариос – 6. Давис Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев

Треньор: Тодор Янчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 18. Лубрат Йонашчъ (К), 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степонавичюс, 4. Франк Ландри, 15. Бертранд Фоуриер, 14. Виктор Очаи

Резерви: 12. Александър Радков – 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Витиньо, 13. Страхиня Керкез, 17. Никола Величковски, 23. Джордан Гутиерес, 25. Александър Джамов