Черно море постигна първа победа през сезона, след като се наложи с 2:0 над новака Септември София. Срещата на "Тича" беше от втория кръг на първенството. Исмаил Иса откри резултата в 55-ата минута, а в 88-ата Мазир Сула оформи крайния резултат.

"Моряците" бяха много по-добрият отбор на терена и създадоха доста положения за гол, особено през второто полувреме. Септември така и не затрудни вратата на Пламен Илиев и закономерно записа втора поредна загуба в първенството. Варненци събраха 4 точки, а в четвъртък им предстои реванш в Лига на конференциите срещу Апоел Беер Шева след 0:0 в първия мач.

startphoto.bg
44 снимки

Още в 5-ата минута домакините можеше да излязат напред след нелеп автогол. Мартин Христов изпревари Едгар Пашеко отляво и опита да подаде към Димитър Шейтанов. Защитникът обаче не видя къде се намира вратарят и насочи топката към собствената си врата, като топката премина опасно покрай гредата. В следващите минути "моряците" натиснаха, като Едгар Пашеко на два пъти опита да се разпише. Първо неговият удар беше блокиран от съотборника му Асен Дончев. Секунди по-късно португалкото крило засече с пета остро центриране на Дончев, но Шейтанов спаси.

В 11-ата минута и Дончев опита удар, с който стражът на гостите се справи. В 27-ата минута Васил Панайотов намери Мазир Сула на удобна позиция в наказателното поле. Алжирецът шутира, но Кубрат Йонашчъ блокира топката.

В 39-ата минута Септември организира добра атака, която завърши с удар на Фаустас Степонавичюс. След рикошет гостите стигнаха само до корнер. Последната по-интересна ситуация през първото полувреме беше неточен удар на Дончев от около 13-14 метра.

Втората част започна с натиск на "моряците". В първите секунди след подновяването на играта опасен удар на Едгар Пашеко рикошира в Николай Дросев и излезе в корнер. В 55-ата минута Черно море поведе. Домакините организира опасна контраатака, при която Васил Панайотов намери Мазир Сула отляво. Плеймейкърът овладя и с майсторско центриране намери Исмаил Иса, който изпревари Кубрат Йонашчъ и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Пет минути след това Кевин Беманга опита да изненада Пламен Илиев с удар в далечния ъгъл, но вратарят спаси. Малко след това домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Георги Върбанов. Повторенията показаха, че защитникът играе с гърди. В 63-ата минута удар с глава на Васил Панайотов след центриране от корнер срещна гредата.

В 70-ата минута отново Панайотов опита да се разпише след заучено изпълнение на корнер, но прати топката покрай вратата. Шест минути след това Септември сбърка в собственото си поле, като Иса пусна извеждащ пас към Мазир Сула. Халфът се озова сам срещу вратаря, но беше повален от Кубрат Йонашчъ. Страничният съдия вдигна засада, която след дълга проверка ВАР потвърди.

В 84-ата минута Шейтанов отрази удар след отличен пробив на Дуду. Само минута след това домакините вкараха втори гол. Дуду пусна към Виктор Попов, който напредна и пусна подаване към точката за изпълнение на дузпа. Панайотов пропусна топката за Мазир Сула, а той с техничен удар вкара за 2:0.

До края на двубоя и резервата Мартин Милушев можеше да се разпише, но от удобна позиция не намери очертанията на вратата.

efbet Лига

FT .

2 : 0

• 55’ Исмаил Иса
  • 87’ Мазир Сула
  • Край на мача.

90+4'
  • Резервата Мартин Милушев имаше възможност да се разпише от удобна позиция, но прати топката покрай вратата .

89'
  • Мартин Милушев заменя Мазир Сула.

88'
  • ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! "Моряците" организираха страхотна атака отдясно. Дуду пусна към Виктор Попов, който напредна и пусна подаване към точката за изпълнение на дузпа. Панайотов пропусна топката за Мазир Сула, а той с техничен удар вкара за 2:0.

87'
  • Валентин Доцев влиза на мястото на Фаустас Степонавичус.

85'
  •  Никола Величковски заменя Франк Ландри.

85'
  • Даниел Димов получи отдясно и подаде към Дуду в наказателното поле. Бразилецът нанесе удар, който Шейтанов успя да избие. Топката се озова в Панайотов, чийто щут от далечна дистанция премина над вратата.

84'
  • Жълт картон за Франк Ландри.

82'
  • Брено заменя Исмаил Иса.

80'
  • Даниел Димов влиза на мястото на Начо Паис.

80'
  • Септември сбърка в собственото си поле, като Иса пусна извеждащ пас към Мазир Сула. Халфът се озова сам срещу вратаря, но беше повален от Кубрат Йонашчъ. Страничният съдия вдигна засада, която след дълга проверка ВАР потвърди.

76'
  • Александър Джамов влиза на мястото на Кевин Беманга.

75'
  • Удар на Калкан от средна дистанция мина покрай вратата.

71'
  • Черно море изпълни заучено корнер. Андреяс Калкан намери Васил Панайотов, а халфът със силен удар от движение от над 20 метра прати топката покрай вратата.

70'
  • Жълт картон за Маниумол Ачол.

65'
  • Адреяс Калкан заменя Едгар Пашеко.

63'
  • Дуду влиза на мястото на Асен Дончев.

63'
  • Витиньо е заменен от Жан-Пиер Да Силва.

63'
  • Васил Панайотов плонжира и засече центриране от корнер на Мазир Сула на близката греда, като топката срещна страничния стълб.

63'
  • Домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Върбанов в наказателното поле след центриране на Пашеко отляво. Повторенията показаха, че защитникът играе с гърди.

62'
  • Кевин Беманга получи отляво на наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но не затрудни Пламен Илиев.

60'
  • Жълт картон за Георги Върбанов.

57'
  • ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Домакините организира опасна контраатака, при която Васил Панайотов намери Мазир Сула отляво. Плеймейкърът овладя и с майсторско центриране намери Исмаил Иса, който изпревари Кубрат Йонашчъ и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

55'
  • Втората част започна силно за домакините. Пашеко проби отляво, навлезе в наказателното поле, където се справи с Николай Дросев и шутира, но след рикошет топката премина покрай вратата.

47'
  • Начало на втората част.

46'
  • Удар на Асен Дончев от границата на наказателното поле мина високо над вратата.

45'
  • Добра атака на Септември завърши с удар на Фаустас Степонавичюс, като след рикошет гостите стигнаха до корнер.

39'
  • Черно море организира добра атака отдясно. Васил Панайотов се включи от втора позиция и получи в наказателното поле. Капитанът на "моряците" в този мач върна топката към Мазир Сула, който отправи удар от около 12 метра, но защитник изби.

27'
  • Ивайло Михайлов опита остро центриране отляво. Топката беше в очертанията на вратата, но Пламен Илиев се намеси и улови.

24'
  • Вратарят на Септември улови удар от Асен Дончев от далечна дистанция.

11'
  • Дончев получи отдясно след изпълнение на тъч и подаде остро в наказателното поле, където Пашеко опита да вкара с пета, но Шейтанов не се затрудни.

10'
  • Асен Дончев и Едгар Пашеко си попречиха пред наказателното поле на Септемвир и ударът на португалеца беше блокиран от неговия съотборник.

10'
  • Септември беше близо до това да си вкара нелеп автогол. Мартин Христов стигна до подаване към Едгар Пашеко отляво. Той обаче не видя, къде е Димитър Шейтанов и подаде топката към собствената си врата, като кълбото премина на сантиметри от лявата греда.

5'
  • 1'
  • Начало на мача.

• 1'
  • Стадион: Тича
    Рефер: Владимир Вълков
    Излъчва: Diema Sport

Черно море - Септември София 2:0

1:0 Исмаил Иса (55)

2:0 Мазир Сула (88)

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Драборов, 15. Даниел Мартин, 8. Асен Дончев (63 - 11. Дуду), 23. Едгар Пашеко (63 - 16. Андреяс Калкан), 5. Начо Паис (80 - 27. Даниел Димов), 71. Васил Панайотов /к/, 10. Мазир Сула (88 - 17. Мартин Милушев), 9. Исмаил Иса (80 - 7. Брено), 6. Виктор Попов

Резерви: 84. Християн Славков, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 2. Цветомир Панов, 7. Брено

Треньор: Илиан Илиев

Септември: 21. Димитър Шейтанов /к/, 7. Николай Дросев, 18. Кубрат Йонашчъ, 26. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 10. Маниумол Ачол, 28. Франк Ландри (85 - 9. Валентин Доцев), 22. Витиньо (63 - 14. Жан-Пиер Да Силва), 20. Фаустас Степонавичюс (85 - 23. Никола Величковски), 17. Кевин Беманга (75 - 25. Александър Джамов), 11. Ивайло Михайлов

Резерви: 24. Владимир Иванов, 9. Валентин Доцев, 6. Виктор Очаи, 14. Жан-Пиер Да Силва, 5. Михаил Полендаков, 23. Никола Величковски, 13. Страхиня Керкез, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Съдия: Владимир Вълков

Стадион: "Тича"