Септември София срази с 3:1 Хебър Пазарджик в дербито на новаците в efbet Лига. Двубоят, който се игра на Национални стадион „Васил Левски”, беше от 2-ия кръг на първенството.

Столичани не оставиха съмнение в моментното си превъзходство над съперника и стигнаха до успеха по убедителен начин, при това с човек по-малко близо половин час игра. Симеон Александров откри резултата в 17-ата минута. В 64-ата минута Иван Арсов беше изгонен за втори жълт картон. Въпреки това отборът на Славко Матич удвои аванса си в 79-ата минута след нов гол на Александров. В 85-ата минута се разписа и Атанас Кабов, а три минути по-късно Октай Хамдиев върна едно попадение за символичните домакини.

Така след втория кръг и двата отбора имат по 3 точки в актива си.

Антон Узунов
55 снимки

Двубоят започна с по-активни действия на столичани. В 8-ата минута опасен удар на Красиан Колев от далечна дистанция мина опасно покрай вратата на Дебърлиев. По-доброто начало на Септември даде резултат в 17-ата минута. Тогава Делимеджац намери Симеон Александров пред наказателното поле. Последният комбинира с Димитър Костадинов, който от своя страна го изведе с фантастичен пас и за крилото не бе трудно да преодолее Дебърлиев за 0:1.

Символичните гости бяха близо до нов гол две минути по-късно. Мартин Стоянов се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и отправи удар, който вратарят на "зелените" изби в корнер. След неговото изпълнение Асен Георгиев стреля с глава, но отново Дебърлиев успя да спаси.

Хебър Септември

източник: Sofascore

В 38-ата минута след многоходова атака Кабов намери Делимеджац, който опита удар от около 20 метра, но след рикошет Дебърлиев нямаше проблем да улови. Малко след това и Кабов опита удар от далечна дистанция, който не затрудни стража на пазарджиклии.

Втората част започна равностойно, но Хебър продължаваше да изпитва затруднения в офанзивен план и по никакъв начин не затруняваше Шейтанов. В 60-ата минута Осира отправи първи удар по посока вратата на Септември, който беше неточен.

Три минути по-късно столичани останаха с човек по-малко. Иван Арсов извърши нарушение срещу Октай Хамдиев отдясно и главният рефер Красен Георгиев му показа втори жълт картон. В 68-ата минута пред Хебър се откри отлична възможност за изравнително попадение. Хамдиев беше изведен зад отбраната, напредна, но отправи неточен удар, който излезе в аут.

В 79-ата минута Септември реши всичко в срещата. Защитата на Хебър заспа, което позволи на Айкут Рамадан с пас през центъра да изведе Александров сам срещу вратаря, а 18-годишният футболист не сбърка за 0:2.

В 85-ата минута възпитаниците на Славко Матич направиха преднината си класическа. Гаврилов намери Каса в средата на терена, а албанецът с отлично извеждащо подаване намери Атанас Кабов, който се измъкна от защитата и с удар в левия ъгъл вкара за 0:3.

Три минути по-късно Хебър върна един гол. Ивайло Михайлов проби отдясно, навлезе в наказателното поле, където последва единоборство с Асен Георгиев. Така топката се озова в Октай Хамдиев, който с мощен удар от дузпата не остави шансове на Шейтанов.

Хебър – Септември София 1:3

0:1 Симеон Александров (17)

0:2 Симеон Александров (79)

0:3 Атанас Кабов (85)

1:3 Октай Хамдиев (88)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 11. Цветелин Тонев /к/ (67 - 25. Мауро Секейра), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 29. Корнел Осира, 98. Георги Търтов, 55. Олексей Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски (67 - 12. Емануил Манев)

Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра, 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев, 17. Богомил Божуркин

Треньор: Фулвио Пеа

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев /к/, 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджац (83 - 23. Йоан Гаврилов), 18. Красиан Колев (83 - 19. Реди Каса), 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов (62 - 7. Айкут Рамадан), 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов (69 - 13. Мартин Николов)

Резерви: 12. Иван Василев, 13. Мартин Николов, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан, 15. Виктор Зоров, 24. Борислав Маринов, 19. Реди Каса

Треньор: Славко Матич

Ж.к: Цветелин Тонев (Хебър); Иван Арсов, Мартин Стойчев, Димитър Шейтанов (Септември)