Левски и Септември завършиха при резултат 1:1 в първата проверка на "сините" през тази лятна подготовка. Марио Илиевски откри в първата минута на втората част с глава, а около 10 минути след това Билал Бари изравни, след като умело се пребори със съперников защитник.

Малко след изминаването на 180 секунди игра Ивайло Марков стреля много добре от дъгата с левия крак, но вратарят на гостите се намеси чудесно и отрази в ъглов удар. При центриране малко след корнера Илиев илезе неразчетено и едва не бе наказан от Рупанов в суматохата, която сам създаде.

Няколко минути по-късно тимът на Славко Матич отвърна - юношеският национал Борислав Маринов надбяга отбраната на домакините и се озова на чиста позиция срещу Загоров, макар и малко по диагонал. Изстрелът му в далечния ъгъл обаче не намери вратата.

Aнтон Узунов
48 снимки

Преди да са изминали и 60 секунди от втората част септемврийци развиха добра скоростна атака, при която Стойчев центрира фалцово отдясно, а младежкият национал на Северна Македония Марио Илиевски се извиси по много добър начин и наказа Пламен Андреев с глава.

Носителят на SESAME Купа на България можеше да изравни само няколко минути по-късно. Роналдо се озова на добра позиция, но не успя да намери по добър начин топката и не улучи вратата на гостите.

Един от многото играчи, появили се на почивката в игра за домакините - Келиан ван дер Каап, допусна грешка в 32-ата минута. Симеон Александров обаче не успя да се възползва, като не бе достатъчно точен с опита си за прехвърлящ удар.

Само 120 секунди по-късно Роналдо прати топката в мрежата от няколко метра, получавайки топката от Ивелин Попов. Попадението на "кариоката" обаче бе отменено заради засада на българина.

В ответната атака бившият играч на "сините" - Димитър Костадинов, стреля покрай вратата на Андреев.

В 37-ата минута на срещата Попов отклони с глава подаване в централната зона, а Бари се втурна към топката, пребори се със защитник на Септември и с отмерен удар в близкия на Шейтанов ъгъл изравни.

Пред Симеон Александров се откри и 100-процентова възможност да даде отново преднина на Септември. Младокът се измъкна от опеката на "синята" защита, но от броени метри прати топката в аут. В следващата атака Уелтън проби добре отляво и "извади" топката около точката на дузпата за своя сънародник Роналдо, който не намери пазената от Шейтанов врата.

FT / Левски - Септември 1:1

0:1 Марио Илиевски 26`

1:1 Билал Бари 37`

Левски: Йоан Загоров, Марио Дадаков, Димитър Андонов, Денис Динев, Александър Божилов, Антоан Стоянов, Асен Митков, Преслав Бачев, Антон Иванов, Ивайло Марков, Борислав Рупанов

Резерви: Пламен Андреев, Келиан Ван Дер Каап, Вендерсон Цунами, Ивелин Попов, Уелтън, Роналдо, Билал Бари, Анте Блажевич, Хосе Кордоба

Старши треньор: Станимир Стоилов

Септември: Ивайло Илиев, Захари Атанасов, Кристиян Пешов, Илия Миланов, Мартин Ачков, Виктор Зоров, Айкут Рамадан, Борислав Маринов, Симеон Александров, Валери Божинов, Александър Петров

Резерви: Димитър Шейтанов, Димитър Костадинов, Мартин Стойчев, Мартин Стоянов, Марио Илиевски, Асен Георгиев, Мирза Делимеджац