Лудогорец започна защитата на 11-ата си титла по страхотен начин. „Зелените“ нанизаха три попадения във вратата на иначе играещия много атакуващо и открито тим на Септември.

Сантана копна много технично топката над Шейтанов за 1:0 в 7-ата минута. Голът бе зачетен 4 минути по-късно след видео преглед. Десетина минути след това Пешов си изкара червен картон за закъснял и груб шпагат срещу Рик Джонатан.

Каули направи 2:0 в 55-ата минута, а десетина минути преди края влезлият като резерва Сотириу с безпощаден изстрел в левия горен ъгъл на вратата направи прединината на своите от три гола. Той можеше да вкара и още един гол, но в продължението на срещата съдията Георги Кабаков първо отсъди дузпа, но след преглед с ВАР отмени решението си.

Антон Узунов
50 снимки

Въпреки добрата игра в първите 6-7 минути, само една грешка костваше на Септември попадение във вратата на Шейтанов. Тисера разигра добре със Сантана, а бразилският халф останал очи в очи с младия страж копна топката над плонжа му за 0:1.

В 22-ата минута Рик Джонатан се откъсна и закъснялия капитан на домакините Кристиян Пешов го събори изключително грубо с шпагат. Главният арбитър Георги Кабаков не се поколеба и му показа директен червен картон.

От последвалия пряк свободен удар обаче Каули стреля доста слабо.

Няколко минути по-късно извеждащ пас намери Тисера, който пък от своя страна прехвърли умело Шейтанов, но топката кацна на напречната греда.

В добавеното време на първата част, след добра комбинация Каули от броени метри опита с много сила да отбележи втори гол, но прати топката доста над вратата.

LAP.bg
58 снимки

В първите минути на втората част Рик опита да отбележи първия си гол в България, но и неговият изстрел мина покрай вратата.

Още едно добро разиграване на Лудогорец доведе до втори хубав и изработен гол. Сантана намери Каули на добра позиция, а атакуващият халф замахна, за да излъже противник и след това просто насочи топката във вратата.

Десетина минути преди края Гонсалвеш се възползва от грешка при изнасянето на Септември и подаде на Сотириу, а нападателят със само 2-3 докосвания се обърна, елиминира съперник и намери горния десен ъгъл на Шейтанов.

В предпоследната минута на редовното време Шейтанов се отчете с поредната си добра намеса, парирайки удар на Десподов отблизо. Малко след това реферът Кабаков първо отсъди дузпа за игра с ръка, но след преглед с ВАР я отмени.

FT / Септември - Лудогорец 0:3

0:1 Алекс Сантана 11`

0:2 Каули Оливейра 55`

0:3 Пиерос Сотириу 79`

Септември София: 21 Димитър Шейтанов, 22 Мартин Стойчев, 16 Кристиян Пешов(чк), 4 Иван Арсов, 11 Мартин Ачков, 7 Айкут Рамадан(жк), 8 Александър Тодоров, 18 Красиан Колев, 6 Атанас Кабов, 17 Симеон Александров, 15 Виктор Зоров

Треньор: Славко Матич

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 3 Антон Недялков, 4 Сисиньо, 7 Алекс Сантана, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тисера, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 37 Бърнард Текпетей, 73 Рик Джонатан, 95 Каули Оливейра

Треньор: Анте Шимунджа