Септември (София) спечели убедително с 4:1 срещу Етър (Велико Търново) и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Антон Узунов
37 снимки

Септемврийци бяха повече от убедителни на стадиона в квартал Драгалевци срещу лидера във Втора лига и с по два гола в двете полувремена изковаха победата. Марио Илиевски бе с основна роля, като отбеляза два гола и направи асистенция. Стоян Стоичков откри резултата в 20-а минута след извеждащ пас на Илиевски, а 15 минути по-късно Илиевски бе точен за 2:0.

В 52-а минута Айкут Рамадан направи преднината на домакините класическа, а в 66-а минута Илиевски отбеляза втория си гол в мача за 4:0. Септември доигра мача в намален състав след червен картон ан Йоан Гаврилов в 74-а минута. В добавеното време Етър върна един гол чрез Николас Фемия.

Така Септември успя да вземе реванш от великотърновци за загубата от този съперник с 1:4 през изминалия уикенд в първенството на Втора лига.