Черно море завърши 2:2 с тима на Септември в контролен мач, игран на базата на "Евима футбол", край Банско. Спарингът се игра в четири части по 30 минути.

Срещата започна по-добре за "моряците", които успяха да открият резултата още в 13-ата минута. Аристот Н’Донгала проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Лъчезар Йорданов реализира за 1:0. Само четири минути по-късно Жоржиньо бе изведен на добра позиция и опита да прехвърли стража на Септември, но топката премина над вратата. В 22-рата минута Георги Илиев отправи опасен удар по посока на вратата на столичани, но стражът на съперника изби в корнер. В 27-ата минута Георги Илиев нацели страничната греда от пряксвободен удар, отсъден за нарушение срещу Н’Донгала.

В 38-ата минута Аристот Н’Донгала стреля опасно от извън наказателното поле, но вратарят успя да парира удара. В 46-ата минута Георги Илиев получи топката пред наказателното поле, финтира бранител и стреля опасно, но над вратата. В 49-ата минута Септември изравни резултата от спорна дузпа. Футболист на столичани финтира Стефан Станчев и падна в наказателното поле, без съприкосновение с бранителя на “моряците”. След изпълнението й и реализирания гол, Станчев получи червен картон за реплика срещу рефера. Неговото място зае Виктор Попов.

11 снимки

В 60-ата минута Илиан Илиев сменя целия състав, като единственият, който остава на терена за вторите две четвърти по 30 минути е Виктор Попов. В игра влизат Благой Макенджиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Ивайло Марков, Мехди Фенуш, Петър Витанов, Георги Божилов и Валентин Йосков.

В 75-ата Мехди Фенуш проби отдясно, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл стреля, но вратарят изби. Топката попадна в Георги Божилов, който от дъгата на наказателното поле отправи страхотен изстрел, но кълбото премина много близо до страничната греда.

В 90-ата минута Ертан Томбак заменя Мехди Фенуш, а Мариян Огнянов влиза на мястото на Емил Янчев. В 12-ата минута на четвъртата част Черно море отново поведе в резултата. Георги Божилов реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

В 20-ата минута на четвъртата четвърт Септември стигна до равенството. Борислав Галчев засече центриране с глава и остави безпомощен Макенджиев за крайното 2:2.

Съставът на Черно море:

Първи състав: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Пламен Димов, Стефан Станчев (49- Виктор Попов), Кононго, Патрик, Георги Илиев Мартин Минчев, Аристот, Жоржиньо, Лъчезар Йорданов

Втори състав: Благой Макенджиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Ивайло Марков, Мехди Фенуш, Петър Витанов, Георги Божилов, Валентин Йосков, Виктор Попов