Дунав Русе не остави никакви шансове на новака в елита Септември София при първия им мач в Първа професионална лига. "Драконите" се наложиха над столичани , с категоричното 2:0 на националния стадион "Васил Левски". Васил Шопов откри резултата в 4-ата минута, а в 52-ата Бирсент Карагарен удвои.

Великов: Ако играем така, няма да имаме проблеми в шампионата

Васил Шопов даде ранен аванс за “драконите” още в 4-ата минута. Мирослав Будинов овладя добре топката отдясно по атаката, след това комбинира с Диян Димов, който по отличен начин изведе Васил Шопов, а той не се поколеба и прониза вратата на Валентин Галев за 1:0.

Футболистите на Септември се активизираха в последвалите минути и в 10-ата Борис Галчев опита да застраши вратата на Станислав Антонов след центриране в наказателното поле, но Будинов изчисти.

Васев: Рано е да кажем къде се намираме спрямо останалите отбори

В 16-ата минута бе и първото по-опасно положение пред вратата на гостите. Борис Галчев изведе със страхотен пас Мартин Тошев в наказателното поле, който не се двоуми и стреля. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада.

В 34-ата минута Септември опита нова атака по левия фланг. Тошев опита по атрактивен начин да изпрати топката към вратата на гостите, но ударът му срещна защитата. При добавката Даниел Георгиев опита удар от дистанция, но встрани от левия стълб.

Малко преди края на първата част “драконите” пропуснаха отлична възможност да удвоят. След центриране на Бирсент Карагарен към близката греда, Бранимир Костадинов засече с глава, но Валентин Галев демонстрира отлични рефлекси и спаси.

Шопов: Тази година ще ни бъде доста по-трудно

Втората част започна отново с натиск на гостите. В 49-ата минута Димов намери със страхотен пас Карагарен, който нахлу в наказателното поле и опита пас към Бранимир Костадинов, но Траян Траянов се хвърли саможертвено и успя да пресече подаването му.

Все пак в 52-ата минута логичното се случи и “драконите” удвоиха след гол на Бирсент Карагарен. Будинов намери Хубчев на фланга, който подаде към изскочилия от дълбочина Бирсент Карагарен, а той не се поколеба и изпрати топката в мрежата на Галев.

При последвалите минути Дунав диктуваше темпото на играта, а действията се преместиха трайно в половината на столичани, след като в 63-ата минута Траян Траянов напусна терена с втори жълт картон заради нарушение срещу Мирослав Будинов. Така Септември останаха с човек по-малко до края на срещата.

В 75-ата минута Будинов пропусна отлична възможност да утрои за “драконите”. Той пое добре на гърди пас от негов съотборник, след което с мощен шут разстресе десния стълб на вратата на Галев. Това бе и най-интересният момент на “Васил Левски” преди последния съдийски сигнал.

Ето и стартовите състави:

Септември София: Валентин Галев, Богомил Дяков, Траян Траянов, Александър Бранеков, Румен Трифонов, Даниел Георгиев, Антони Иванов, Борис Галчев, Иван Вълчанов, Владислав Романов, Мартин Тошев

Дунав Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Мирослав Будинов