На Националния стадион „Васил Левски” Септември София поднесе третата голяма изненада на 21-ия кръг. Момчетата на Христо Арангелов повалиха претендента за участие в европейските клубни турнири – Берое, с 1:0.

Така, след изненадващото равенството на Лудогорец срещу Верея (0:0) и загубата на ЦСКА срещу Черно море (0:2), сега и Берое не успява да стигне до пълен комплект от точки срещу отбор с по-ниско класиране.

Единственото попадение в срещата в София реализира дебютиращият 27-годишен нападател от Конго с германски паспорт Кристофър-Масамба Мандиангу. В средата на втората част Мартин Камбуров вкара гол с глава, но попадението бе отменено правилно поради засада.

Берое завърши двубоя с 10 души, след като 17 минути преди края Ерол Алкан получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Любопитното е, че това е първи мач между двата тима, в който Берое не успява да спечели (след 5 срещи).

След тази победа Септември вече е 12-ти с актив от 17 точки, докато Берое не успява да се върне в Топ 4, изместен от Ботев Пловдив (38 т.), и остава 5-ти с 36 т.

......................................................

Септември София - Берое 1:0

1:0 Кристофър Мусамба 25'

1:0 Ерол Алкан (червен картон) 73'

Срещата започна силно за домакините. Те опитаха да застрашат вратата на Перниш още във втората минута, след като новото попълнение Кристофър Масамба стреля от дистанция, но ударът му бе уловен от стража. В 14-ата минута Мартин Камбуров успя да овладее добре в наказателното поле и да шутира, но топката не намери очертанията на вратата.

В 25-ата минута Септември поведе. Асен Чандъров намери добре Кристофър Масамба в коридор отляво на наказателното поле. Конгоанецът с германски паспорт не се поколеба и стреля с левия крак към обратния ъгъл, разминавайки Перниш за 1:0.

В 37-ата Георги Русев опита центриране отдясно, но топката се отби в близката греда. Две минути по-късно след индивидуална акция през центъра на Масамба, топката стигна до Здравко Димитров. Той шутира с левия крак към далечния ъгъл, но Перниш се протегна и изби.

В 48-ата минута Берое бе близо до гол. Александър Василев поучи отляво и пусна хубав пас към дузпата. Иван Мичнев там не пожела да шутира, а чукна към Педро Еуженио. Португалецът опита силен шут по диагонал към далечния ъгъл, но топката излезе в аут.

В 54-ата минута подаване отдясно на Александър Башлиев намери Масамба в наказателното поле на Берое. Нападателят на софиянци се извиси и стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Перниш.

5 минути по-късно Асен Чандъров бе много близо до второ попадение за домакините. Той стреля с глава, след подаване от свободен удар на Георги Русев, но кълбото мина встрани от десния страничен стълб на Перниш.

В 70-ата минута Мартин Камбуров вкара топката във вратата на Септември, след подаване на Иван Минчев от свободен удар, но нападателят е бил в засада.

Три минути по-късно Берое остана с 10 души, след като Ерол Алкан получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. До края Берое не успя да застраши по никакъв начин съперника и така Септември измъкна мача след минимален успех.

Състави на двата отбора:

Септември София: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Фабиано Алвеш, Кристофър Масамба (Владимир Николов 78'), Александър Башлиев, Здравко Димитров (Борис Галчев 82'), Дарко Глишик, Георги Русев (Иван Тилев 90'), Асен Чандъров, Георги Стоичков;

Резерви: Валентин Галев, Борис Галчев, Иван Стоянов, Владимир Николов, Александру Бенга, Иван Тилев, Димитър Костадинов;

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Никита Баранов, Иван Бандаловски, Александър Цветков, Александър Василев, Меска, Педро Еуженио (Карлос Охене 81'), Алфредо Мартинс (Милен Желев 65'), Мартин Камбуров, Иван Минчев (Матеус Леони 75')

Резерви: Георги Аргилашки, Никола Маринов, Стоян Иванов, Милен Желев, Матеус Леони, Карлос Охене, Надим Ангелов.