Отборът на Левски измъкна точка срещу Лудогорец в Разград в интересен мач от 34-ия кръг на Първа професионална лига, Първа шестица, игран в събота.

Двата състава направиха 2:2 на "Лудогорец Арена" преди разградчани да вдигнат официално седмата си поредна титла.

Мигът на "Седмата" на "Лудогорец Арена"

Георги Домусчиев: Има нужда от селекция

За шампионите Клаудиу Кешеру реализира от дузпа, а Аймен Белаид си отбеляза автогол. Роман Прохазка и Жерсон Кабрал бяха точни в двубоя за "сините", които продължават битката за третото място в шампионат.

Левски не се предаде и измъкна точка навръх шампионския празник на Лудогорец

Левски е с 62 точки към момента в Първа лига, а четвъртият в подреждането Берое е с 58 точки в актива си.

ЦСКА записа успех за самочувствие срещу Верея с 2:0 в Стара Загора, а Ботев надви Берое, намалявайки шансовете на старозагорци в конкуренцията за място в евротурнирите.

Отборите на Черно море и Локомотив Пловдив надвиха първите си съперници в плейофите на Първа лига и ще се срещнат в следващия етап.

Връщаме ви към събитията от уикенда в родното футболно първенство:

От петък:

Септември – Черно море 1:2

Черно море отстрани Септември след победа с 2:1 в плейофа-реванш в Първа професионална лига и с общ резултат 4:2 се класира за плейофа за седмото място.

В него "моряците" ще имат за съперник Локомотив Пловдив.

Черно море с излаз към Европа, отстрани Септември

Септември приключи с мачовете през този сезон, тъй като бараж за деветата позиция не се предвижда. В крайна сметка седмият в класирането ще се изправи за едно място в турнира на Лига Европа като гост на третия в класирането /Левски или Берое/.

Ботев – Берое 2:1

Ботев Пловдив заслужено победи Берое с 2:1 в Коматево в мач от 34-ия кръг в Първа лига.

Мартин Камбуров откри в края на първото полувреме, но домакините, които бяха по-добри и през първата част, обърнаха през второто полувреме с два гола на Жоао Пауло, а двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони на Карлос Охене и Густаво Афонсо.

"Канарчетата" намалиха амбициите на своя съперник за третото място и квота за евротурнирите през следващия сезон.

Класен Ботев секна евро амбициите на Берое с обрат

От събота:

Лудогорец – Левски 2:2

Лудогорец вече се радва на поредната си шампионска лига.

Босът на клуба Кирил Домусчиев пък изрази мнение, че значително по-труден ще е пробивът в Шампионската лига през новия сезон.

Благодетелят на седемкратните шампиони се обоснова с играта, показана от разградчани в някои от мачовете през пролетния дял на шампионата.

Делио Роси за деликатната ситуация с отбраната: Ще мисля от полунощ

Домусчиев: Значително по-труден ще е пробивът в Шампионската лига

Верея – ЦСКА 0:2

ЦСКА победи Верея с 2:0 като гост 34-ия кръг на Първата шестица, Първа лига.

ЦСКА е твърдо втори със 75 точки два кръга преди края. Верея пък е бетонен шести с 36 точки.

Верея поизмъчи ЦСКА, но само едно полувреме

Христо Янев: Искаме да зарадваме феновете с победа над Левски

От неделя:

Славия – Локомотив Пловдив 0:3

Локомотив Пловдив се класира за финала на баража за разпределение на местата между 7-о и 10-о място.

Пловдивчани победиха Славия с категоричното 3:0 и с общ резултат 6:1 се класираха за сблъсък с Черно море в следващия етап.