Локомотив Пд победи под тепетата Септември с 1:0 в първия мач от 11-ия кръг. Пловдивчани по този начин прекъснаха негативната си серия от три мача без точка /голова разлика 1-10 в тях/ и минаха седми в класирането с 14 точки. Септември продължава да е предспоследен със 7 пункта.

След последните сътресения в Локо Пд твърде малко хора уважиха с присъствието си мача. На трибуните обаче се мъдреха транспаранти насочени против ръководството и играчите на Локо Пд, а най-острият от тях гласеше: „В клуба змии, на терена мишки!“, опънат от феновете на Трибуна „Бесика“.

Локо Пд - Септември

източник: LAP.bg

Войнов: Най-важното днес са трите точки

Използвайки лексиката на феновете, мишите зъби на локомотивци се оказаха достатъчно остри. Змийското ухапване пък даже бе отровно за гостите от Септември. И ето как с това 1:0 септемврийският хлад, настанил се на трибуните и по терена на „Лаута“ , бе пропъден поне за известно време и заменен от срамежливи усмивки в черно и бяло.

На терена титуляр оза домакините апочна реабилитираният в тима от Христо Крушарски Дани Кики.

Голмайсторът на Локо Пд грабна приза за Играч на мача

Първата добра атака бе на сметката на гостите. Тошев опита да намери Крис Гади, но топката за малко не достигна до него.

В 33-ата минута Веселин Марчев имаше възможност да подаде на Аяри при добра атака на Локомотив, но изпрати топката в ръцете на вратаря Янко Георгиев.

В 40-ата минута Веселин Марчев и Дани Кики на два пъти като по чудо не успяха да преодолеят отлично изявилия се вратар на Септември Янко Георгиев.

Марчев: Ако покажем това желание, имаме шансове

Общо взето равностойната и немного интересна игра логично заключи първото полувреме при 0:0.

В началото на втората част Димо Бакалов не успя да нанесе добър удар с глава и вратарят на софиянски Янко Георгиев улови топката.

Митов: Не съм доволен от хората напред

В 81-ата минута септемврийци останаха с човек по-малко, след като Николай Йорданов показа втори жълт и червен картон на Васил Добрев.

И мачът приключи 1:0 – малка победа, но ценни три точки за прогонване на лошите емоции в в Локо Пд.

ЛОКО ПД - СЕПТЕМВРИ 1:0

1:0 Веселин Марчев 56

ЛОКО ПД: 1 Илко Пиргов, 71 Пламен Крумов, 22 Пламен Николов, 15 Димитър Везалов, 25 Муса Мохамед, 19 Димитър Велковски, 20 Пауло Серджо, 10 Веселин Марчев, 9 Дани Кики /56-Симеон Райков/, 11 Халед Аяри, 7 Димо Бакалов /Резерви:40 Мори Диао, 44 Ивайло Марков, 5 Асен Георгиев, 2 Марк Бедиме, 29 Янко Ангелов, 77 Дино Мартинович, 13 Симеон Райков/ Старши треньор - Николай Митов

СЕПТЕМВРИ: 21 Янко Георгиев, 8 Борис Галчев, 15 Васил Добрев, 22 Георги Стоичков, 7 Иван Тилев /59-Антони Йорданов/, 20 Ишмаел Байду /60-Жеан Патрик/, 19 Крис Гади, 9 Мартин Тошев, 23 Румен Трифонов, 14 Янко Сандански, 5 Петър Генчев /Резерви: 12 Стилиян Георгиев, 18 Антони Иванов, 13 Васил Калоянов, 17 Димитър Костадинов, 6 Елтон дош Реиш, 16 Жеан Патрик, 2 Стоян Предев/ Старши треньор - Николай Митов