Отборът на ЦСКА постигна звучна победа в 24-ия кръг от Първа лига срещу Септември, надвивайки го с 5:1. Хеттрик за „червените” отбеляза Али Соу (2’, 24’ и 74’). Трите гола на гамбийския нападател дойдоха два дни след затвърждаването на трансфера на Мауридес в Китай. Жоржиньо вкара още един в 18-ата минута, а Енрике Рафаел се разписа в 28-ата. В самия край на срещата юношата на Левски Илия Димитров порази „армейската” врата с гол в 89-ата минута. По този начин ЦСКА се издигна до второто място в класирането, задминавайки с три точки Левски. „Сините” обаче са с мач-пасив, който ще се изиграе идната неделя – гостуване не „Васил Левски” на Славия. Изразителният "червен" триумф над Септември сложи край на доброто представяне на Септември София през 2019-а година. Тимът, воден от Христо Арангелов и Мариан Христов, имаше седем точки в три мача, като не бе и допускал попадение от началото на футболната година.

Изключително любопитен акцент е, че първият гол за ЦСКА падна след дузпа, а нарушението за него бе извършено точно десет секунди след първия съдийски сигнал на Петър Костадинов. Тогава Александър Дюлгеров фаулира Кристиан Малинов, а "червените" получиха наказателен удар.

Играч на мача: Али Соу

Любослав Пенев трябва да направи редица промени в своя състав, след като Николай Бодуров и Евандро получиха травми срещу Левски. На мястото на капитана на ЦСКА застава най-новото попълнение – Нуно Томаш. Жоржиньо заема мястото на Евандро, а Кристиян Малинов се завръща след наказание. Наказан за дуела на "Българска армия" е Едвин Джеси, след като ганаецът си изкара червен картон в мача със "сините" през миналата седмица.

Мариан Христов и Христо Арангелов пускат от първата минута Иван Тилев, а отсъства Борис Галчев.

Първото полувреме принадлежеше само и единствено на ЦСКА. Домакините откриха резултата в своя дом още във втората минута, след като точен от дузпа бе Али Соу. Иначе в десетата секунда Александър Дюлгеров събори Кристиан Малинов в наказателното поле, а главният съдия отсъди наказателния удар. Гамбиецът стреля силно и с помощта на левия страничен стълб топката влетя в мрежата на Георгиев – 1:0.

Точно след четвърт час игра дойде първата добра възможност за гостите. Жанио Бикел пусна прекрасен пас за… Здравко Димитров. Халфът на Септември овладя и напредна, след което отправи силен удар от дистанция, а топката прелетя много близо край десния страничен стълб на ЦСКА.

В 18-ата ЦСКА вече поведе с 2:0. Рафаел Енрике проби отляво и премина през Александър Башлиев. Крилото на ЦСКА пусна успоредно пред погледа на Георгиев, а Жоржиньо остана сам срещу вратата и вкара топката за втори път във вратата. Миг по-късно Малинов опита да изведе Соу зад отбраната на Септември, но Дюлгеров изчисти току преди Соу да овладее топката и да остане сам срещу Георгиев.

В 24-ата минута ЦСКА вече водеше с три гола разлика. Енрике пое дълга топка и напредна, но последното му докосване бе тежко и Георгиев изчисти топката с тяло. Тя стигна към Соу, който я овладя с глава и отправи солиден удар с левия крак, който бе неспасяем – 3:0 за ЦСКА.

Четири по-късно голеадата на „Българска армия” продължи с пълна пара. Новият футболист на ЦСКА – Нуно Томаш, пусна по земя наляво за Енрике Рафаел. Острието на ЦСКА проби през центъра и стреля с левия крак, а ударът влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Септември и „червените” си гарантираха трите точки.

Домакините намалиха осезаемо оборотите след четвъртото попадение и предоставиха на опонента да владее по-трайно топката до края на частта. Това не спомогна по никакъв начин на хората на Христо Арангелов, които сякаш вече бяха паднали духом след четирите гола във вратата им.

Втората част ЦСКА определено изпълняваше конкретни тактически задачи, дадени от треньора Любослав Пенев. Въпреки това в 54-ата минута Тиаго Родригес опита да се разпише след мощен шут, ала Георгиев боксира. Топката падна край Али Соу, който се опита да я вкара от движение, но без успех и атаката отмина. Десетина минути по-късно Жоржиньо достави центриране отдясно за Соу. Нападателят на ЦСКА стреля, ала слабо с глава и не падна нов гол.

Така се стигна до 74-ата минута, когато домакините отбелязаха своя пети гол. Точен, за трети път на своята сметка, бе Али Соу. Той получи чудесен пас „в уличка” то Стойчо Атанасов и с фин удар с левия крак прати топката във вратата на Септември, оформяйки своя хеттрик.

Постепенно ЦСКА се прибра още повече в своята половина, а това даде възможност на юношата на Левски - Илия Димитров, да ознаменува дебюта си с фланелката на Септември с гол на "Българска армия". Нападателят бе най-съобразителен след центриране от корнер и с глава прати красиво топката в дясната сглобка на Витаутас Черниаускас - 5:1.

В идния кръг ЦСКА ще гостува на Етър във Велико Търново, докато Септември ще домакинства на Славия в столично дерби.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ 5:1

1:0 Али Соу (2')

2:0 Жоржиньо (18')

3:0 Али Соу (24')

4:0 Енрике Рафаел (28')

5:0 Али Соу (74')

5:1 Илия Димитров (89')

ЦСКА (4-1-4-1): Витаутас Черниаускас – Стойчо Атанасов, Нуно Томаш, Валентин Антов, Иван Турицов – Жанио Бикел – Тиаго Родригес (73' - Рубен Пинто), Жоржиньо, Кристиан Малинов, Енрике Рафаел – Али Соу (79' - Борислав Будинов)

Треньор: Любослав Пенев

Септември: (4-2-3-1) Янко Георгиев – Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Фабиано – Иван Тилев (79' - Владимир Николов), Георги Стоичков (56' - Илия Димитров), Асен Чандъров, Здравко Димитров, Дарко Глишич, Кристофър Мандиангу (71' - Саити)