Етър и Септември направиха страхотна реклама на Първа лига в своя мач от 21-ия кръг, с който бе дадено начало на пролетния дял в родното първенство. Стадион „Ивайло” се оказа арена, на която съперниците си вкараха общо 6 гола за невероятното 3:3. Домакините определено има за какво да съжаляват, след като имаха аванс от 3:0 на почивката, а после го проиграха само в рамките на 13 минути.

След края на срещата двамата наставници – Красимир Балъков и Николай Митов обърнаха внимание на психологическият фактор. Очевидно Митов бе свършил по-добрата работа на почивката, а с бързите първи два гола на отбора му напрежението рязко премина при „болярите” и те не издържаха.

Естествено, и късметът изигра своята роля при третия гол за Септември, станал възможен след серия рикошети. В същото време такъв извадиха и домакините, след като вкаралият 2 гола в мача Мартин Тошев изпусна и ситуация сам срещу вратаря в края на срещата.