Септември и Дунав Русе направиха равенство 1:1 в двубой от 31-ия кръг от Първа лига, игран на стадион "Васил Левски". В петата минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле на гостите и Мартин Ковачев си вкара автогол в опита си да изчисти топката. Само четири минути след това русенци изравниха. Александър Дюлгеров също си вкара автогол след подаване на Драгош Фирцулеску. В 20-ата минута Кристофър Мандиангу получи топката зад защитата на гостите, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Малко след това Суад Сахити и Мандиангу бяха изведени сами срещу вратаря Благой Макенджиев, но пасът на Сахити към неговия партньор в атака не беше точен и не се стигна до второ попадение във вратата на Дунав. В самото начало на втората част Мандиангу пак получи добра топка на голова позиция в наказателното поле, но се забави прекалено дълго и не успя да отправи удар. В 62-ата минута Драгош Фирцулеску проби от левия фланг на нападението на гостите, но шутът му излезе в аут. Домакините отвърнаха с опасна атака четвърт час преди края на редовното време, когато ударът на Здравко Димитров беше спасен от вратаря Макенджиев. Две минути преди края на редовното време отново Здравко Димитров шутира от дистанция, но кълбото мина покрай вратата. В продължението на двубоя Илия Димитров отблизо с глава не успя да осигури успеха в полза на столичани. След това равенство Септември продължава да има точка аванс пред Дунав на третото място в група "Б" на втората осмица.