Отборът на Септември победи Черно море с 2:1 в двубой от 20-ия кръг на Първа професионална лига. С ценния успех Септември натрупа 23 точки и се изравни със Славия на осмото място във временното класиране.

Черно море пък продължава с неубедителните си изяви и остана с 25 точки на седмата позиция във временното подреждане.

Тимът от София отново бе успешен срещу варненци след като в предишния двубой между двата тима Септември победи с 4:1.

За домакините на два пъти се разписа Мартин Тошев в 35-ата и 67-ата минути. За Черно море пък точен бе Георги Илиев в 52-ата минута.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ

Домакините откриха с първата си голова атака в двубоя. Преди това Черно море имаше преимущество. Още в 6-ата минута атака за варненци бе спряна заради игра с ръка. Марек Кузма си помогна с ръка при овладяването на топката след пас от Георги Илиев.

В 14-ата след центриране, Янко Георгиев не се намеси добре, но никой от варненци не успя да засече, а и при последвалия удар на Антон Огнянов, Георгиев спаси.

Отново вратарят на Септември Янко Георгиев спаси малко пред голлинията в 29-ата минута. Антон Огнянов пусна към Старокин в наказателното поле на Септември, Георгиев улови топката.

В 35-ата минута обаче Мартин Тошев получи от Иван Тилев, напредна, преодоля вратаря Емил Михайлов и реализира за 1:0 при първия шанс за домакините. В край на полувремето Тошев от воле прати топката над вратата на Черно море.

Септември - Черно море

източник: LAP.bg

След почивката първият шанс бе за Септември в 49-ата минута. Борис Галчев стреля от воле, а Емил Михайлов внимаваше и спаси вратата си.

В 52-ата Черно море успя да изравни. Георги Илиев получи при контраатака и с далечен удар прати топката в левия долен ъгъл на вратата на Янко Георгиев за 1:1.

Последваха силни минути за Септемри. Илиас Хасани на два пъти изби малко пред голлинията в 56-ата минута при атака за домакините. Хасани първо спря удар на Мартин Тошев, а след това и на Борис Галчев.

Септември отново излезе напред в резултата в 67-ата минута. Мартин Тошев реализира с глава след като засече центриране на Иван Тилев. Тошев вкара втория си гол за 2:1 в полза на домакините.

В 78-ата Борис Галчев стреля, но Емил Михайлов спаси вратата си, а в 85-ата и Янко Георгиев се прояви при удар на Георги Илиев в атака за Черно море.

Стартовите състави

Септември: Янко Георгиев, Петър Генчев, Патрик Весели, Богомил Дяков, Борис Галчев, Васил Добрев, Янко Сандански, Иван Тилев, Крис Гади, Георги Стоичков и Мартин Тошев

Черно море: Емил Михайлов, Александър Др. Александров, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Александър Цветков, Мариян Огнянов, Орлин Старокин, Георги Илиев, Антон Огнянов и Марек Кузма