Елитният Септември София разгроми втородивизионния Пирин Благоевград със 7:0 (3:0) в контролна среща, играна в Драгалевци.

Столичани взеха класически аванс до почивката след попадения на Александру Бенга (2'), Георги Русев (40') и Асен Чандъров (42').

Малко след средата на първото полувреме Любомир Христов от благоевградчани получи втори жълт и червен картон, но беше заменен и двата състава довършиха срещата с по 11 играчи.

Шест минути след почивката Георги Стоичков покачи на 4:0. До края резервата Владимир Николов се разписа на два пъти (61' и 80'), а между неговите попадения вкара и Ишмаел Байду (79').

След паузата за националите Септември гостува на Славия. Срещата е на 20 октомври от 15:00 часа на Националния стадион. Може да я следите с Gong.bg, NOVA SPORT и по Дарик радио. /БТА

*Забележка:  В прикаченото видео виждате кадри от последния мач на Септмерви срещу ЦСКА.