Отборите на Септември и Етър направиха хикс 1:1 в двубоя по между си от 8-ия кръг на Първа професионална лига. Точката е 10-ата за Етър, а Септември натрупа 7 точки и е с мач по-малко във временното класиране.

Домакините поведоха с хубав гол наБорис Галчев в 13-ата минута, а в 70-ата Иван Стоянов изравни за Етър от дузпа.

И двата тима имаха шансове за победата, но в крайна сметка разделиха но точка.

За Играч на мача бе избран голмайсторът за домакините Борис Галчев.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ МЕЖДУ СЕПТЕМВРИ И ЕТЪР ВИЖТЕ ТУК

Футболистите на Септември взеха гол аванс през първото полувреме. Борис Галчев поведе своите в 13-ата минута. Галчев изпълни отлично от пряк свободен удар и реализира за 1:0 в полза на Септември.

Преди това в 11-ата минута при атака за Етър Александров получи и намери Димо Атанасов, който обаче не успя да се пребори с Байду, а малко по-късно Самб Бадара отправи удар с глава, но без да затрудни вратаря Янко Георгиев.

Футболистите на Септември поискаха дузпа в 23-ата минута. Ишмаел Байду се строполи в наказателното поле на Етър и останаха съмнения за съприкосновение с Димо Атанасов, но реферът Петър Доровски прецени, че такова няма и не отсъди дузпа.

В 31-ата минута нов удар на Борис Галчев бе спасен от вратаря на гостите Христо Иванов.

Самб Бадара опита мерника си в заключителните минути на първото полувреме, след центриране на Иван Вълчанов, но изстрелът му бе неточен. За Септември Ишмаел Байду пробва атрактивно изпълнение след центриране на Галчев, но не застраши вратата на Христо Иванов.

В добавеното време на първата част Иван Стоянов отправи добър удар, но стража на домакиите Янко Георгиев опази вратата си.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК

През второто полувреме гостите имаха преимущество.

Иван Тилев опита да пусне към Борис Галчев в атака за Септември в 62-ата минута, но подаването бе прекалено силно.

Моментът на Етър дойде в 70-ата минута. Самб Бадара бе съборен в наказателното поле от Васил Добрев. Иван Стоянов бе точен при отсъдената дузпа и изравни за състава от Велико Търново.

До края и двата състава не успяха да създадат опасни положения, а в добавеното време на мача Иван Петков не успя да засече подаване от Георги Сърмов в атака за Етър.

Стартови състави:

Септември: Янко Георгиев, Стоян Предев, Васил Добрев, Траян Траянов, Георги Стоичков, Борис Галчев, Елтън Дос Рейс, Иван Тилев, Ишмаел Байду, Мартин Тошев, Янко Сандански

Етър: Христо Иванов, Александър Ем. Александров, Веселин Минев, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Румен Руменов, Иван Вълчаов, Иван Стоянов, Самб Бадара