Ботев съсипа гостуващия Септември с 5:0 в отложен мач от 4-ия кръг на Първа лига.

„Канарчетата“ се показаха този път като истински оси и нажилиха болезнено Септември. А Септември показа, че не го бива особено и през месец октомври – остана предпоследен в класирането със 7 точки. Ботев излезе на шесто място в класирането със 17 точки

Четири гола реализира най-агресивната „оса“ Фернандо Виана, а Дуде Ндонгала вкара най-красивия в мача.

Мачът започна живо и с по-активна игра за домакините. В 6-ата минута от пряк свободен удар Дуде Ндонгала уцели напречната греда на вратата на Септември, после топката излезе в аут.

В 8-ата минута Дуде Ндонгала  падна в пеналта на гостите след единоборство със защитник. Нападателят обаче бе подкарал предварително много силно топката, която излизаше в аут. А и сякаш нямаше реален контакт, за да бъде отсъдена дузпа.

21-ата минута Бризола атакува отдясно и подаде на Ндонгала. Непокритият нападател обаче отправи неточен изстрел към вратата на Септември.

По-логично бе да се стигне до гол за „канарчетата“ и той падна в 25-ата минута. Дуд Ндонгала центрира отляво и непокритият Фернандо Виана с глава направи резултата 1:0.

До края на полувремето нямаше други сериозни положения и двата отбора се оттеглиха при гол преднина за Ботев.

В 57-ата минута Ботев покачи на 2:0. Великолепен гол, претендент за нашата класация Гол на кръга, вкара с шут по диагонала Дуде Ндонгала.

Отлична комбинация в 63-ата минута за Ботев завърши с трети гол за пловдивчани, втори за Виана. В началото на атаката обаче имаше съмнение за нарушение срещу Галчев от Септември в центъра на терена.

После в 73-ата резервата Лазар Марин намери на чиста позиция Фернандо Виана и той направи 4:0.

След още 11 минути двамата повториха упражнението със съдействието и на Тодор Неделев, а това означаваше 5:0 за Ботев и четвърти гол за Фернандо Виана, който преди този мач имаше на сметката си 5 попадения в първенството. С общо 9 гола той е зад лидера Каранга с 12.

Топреализаторът на Ботев грабна шампанското

Ники Митов: Няма смисъл от вайкане

Николай Киров: Това, което се случва на нивата над нас, не ни влияе

Румен Трифонов: Все едно ни бяха събрали 5 минути преди мача

Виана: Никога не бях вкарвал 4 гола в един мач

БОТЕВ - СЕПТЕМВРИ 5:0

1:0 Фернандо Виана 25, 2:0 Дуде Ндонгала 57, 3:0 Фернандо Виана 63, 4:0 Фернандо Виана 73, 5:0 Фернандо Виана 84

БОТЕВ: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 18 Радослав Терзиев, 70 Пламен Димов, 23 Йордан Минев /67-Лазар Марин/, 10 Серкан Юсеин /71-Алваро Юлиано/, 17 Лъчезар Балтанов, 7 Фелипе Бризола, 93 Густаво Афонсо /54-Тодор Неделев/, 29 Дуде Ндонгала, 9 Фернандо Виана /22 Даниел Кайзер, 5 Кристиан Димитров, 6 Юлиано Алваро, 8 Тодор Неделев, 20 Стивън Петков, 24 Лазар Марин, 25 Крум Стоянов/ Старши треньор – Николай Киров

СЕПТЕМВРИ: 21 Янко Георгиев, 8 Борис Галчев, 6 Елтон дош Реиш, 16 Жеан Патрик /60-Васил Калоянов/, 19 Крис Гади, 9 Мартин Тошев /66-Иван Тилев/, 5 Петър Генчев, 23 Румен Трифонов, 2 Стоян Предев, 14 Янко Сандански, 18 Антони Иванов /Резерви: 12 Стилиян Георгиев, 13 Васил Калоянов, 11 Владислав Романов, 7 Иван Тилев, 25 Иван Стоянов, 15 Йордан Тодоров, 4 Христо Киров/ Старши треньор – Николай Митов