Третият отбор на ЦСКА продължи възхода в представянето си и спечели четвърта поредна победа в първенството на Югозападна Трета лига. Възпитаниците на Румен Трифонов надделяха като гост над втория тим на Септември (София) с 1:0 в Герман и се изкачиха на 6-то място във временното класиране.

Двубоят стартира равностойно и през първата част двата тима не успяха да стигнат до много положения пред двамата вратари. След почивката ЦСКА бе отборът, който по-настойчиво търсеше победата и в крайна сметка – макар и драматично – заслужено успя да стигне до трите точки. В 88-мата минута в герой се превърна Васил Каймаканов, който реализира победното попадение след асистенция на резервата Юлиан Гилов.

Следващият двубой на ЦСКА III от първенството е като домакин на Балкан (Ботевград) в събота (5 октомври) от 16:00 ч.