Арда Кърджали спечели за първи път в историята си промоция в Първа лига на българския футбол, след като отстрани в директен бараж Септември София за място в елита с 1:0 след продължения. Мачът беше оцветен с три червени и общо 12 жълти картона, а единственото попадение вкара ветеранът Ахмед Осман в 111-ата минута. Така Арда при втория си опит след 30 години успя да се класира в елита на българския футбол.

Двата отбора напълно очаквано започнаха предзпазливо, като първият опасен удар беше в 22-ата минута на Дарко Глишич от Септември, който обаче прати топката край гредата. В края на първата част се откри шанс за кърджалийци, но Лукас Мартинс не успя да овладее добре топката и тя беше изчистена от бранител на Септември.

Второто полувреме не се различаваше особено от първото.

А в 71-ата минута Иван Коконов беше изведен очи в очи с вратаря на Септември Валентин Галев, но пропусна златен шанс да открие резултата за втородивизионния отбор. В последните минути септемврийци се активизираха, като създадоха две добри атаки след 80-ата минута. И в двете ситуации обаче Здравко Димитров стреля неточно.

В 1-ата минута на продължението софиянци останаха 10 на терена, след като младежкият национал Асен Чандъров получи втори жълт картон за фаул и трябваше да напусне терена. С човек повече кърджалийци вдигнаха оборотите и на два пъти бяха близо до гол, но Деян Лозев пропусна.

В 112-ата минута грешка в защитата на Септември сбърка. След хвърлен тъч отляво топката попадна в Митко Плахов, който нахлу до аутлинията и върна топката назад. Алексиев се размина с топката, но от 10 метра резервата Ахмед Осман, който е рожба на детско-юношеската школа на тима от Кърджали вкара за 1:0 в полза на Арда.

Минута по-късно двата отбора останаха с по един човек по-малко, след като Ахмед Осман събори Борис Галчев при спринт назад. Галчев го удари и така двамата трябваше да поемат към съблекалните. До края септемврийци опитаха стихиен щурм, но изпадат след два сезона в елита.

Бараж за оставане/влизане в Първа лига:

Септември София - Арда 1924 Кърджали 0:1 след продължения, в редовното време 0:0

голмайстор: 0:1 Ахмед Осман 112

Червени картони: Асен Чандъров (Септември) - 92-а минута, Ахмед Осман (Арда 1924)- 117, Борис Галчев (Септември) - 117

жълти картони: Александру Бенга, Георги Стоичков, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Здравко Димитров, Георги Стоичков, Стилиян Николов (Септември), Ивайло Найденов, Веселин Марчев, Ахмед Осман, Деян Лозев, Иван Караджов (Арда Кж)

Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
стадион Локомотив в Пловдив: 3000 зрители

състави:
Септември София: Янко Георгиев (56-Валентин Галев), Александър Дюлгеров, Александру Бенга, Георги Стоичков, Фабиано Алвеш (73-Иван Тилев), Дарко Глишич, Борис Галчев, Асен Чандъров, Георги Русев (95- Стилиян Николов), Здравко Димитров, Кристофър Мандианго (45+1-Илия Димитров)

Арда Кърджали: Иван Караджов, Лукас Мартинс (73-Ахмед Осман), Пламен Крумов, Румен Сандев, Ивайло Найденов (116-Вълчан Чанев), Веселин Марчев, Венцислав Бенгюзов (84-Митко Плахов), Атанас Кръстев, Иван Коконов, Венцислав Христов (102-Димитър Алексиев), Деян Лозев