Отборът на Берое победи скласическото 3:0 втородивизионния Септември София в приятелска среща, играна днес в Стара Загора.

Старши треньорът на „заралии“ Димитър Димитров заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена на двубоя.

Първото попадение падна в 27-та минута, когато Ибрахим Конте намери Димо Бакалов на границата на накзателното поле, а халфът прати топката в далечния ъгъл.

Десет минути по-късно Крум Стоянов направи пробив през трима играчи на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля стража на гостите за 2:0.

Крайният резултат бе оформен в заключителните минути на мача, когато Гаюс Макоута финтира бранител и отбеляза със силен удар от пеналта.

На два пъти и гредите помогнаха на гостите, след удари на Мартин Камбуров и Карлос Охене.

В събота (27 февруари) Берое гостува на Черно море в среща от 19-ия  кръг на efbet Лига.