Септември София вече е с три победи от три мача във Втора лига, след като надви с 2:1 Спартак Плевен.

Столичани откриха в 14-ата минута чрез Айкут Рамадан от дузпа. Плевенчани пък изравниха в 55-ата с гол на Християн Петков.

Победата за тима на Красимир Балъков донесе Асен Георгиев четвърт час преди края на срещата. Бранителят вкара с глава.

След три изиграни мача отборът от „Красна поляна“ е начело с 9 точки, а Спартак Плевен още е капо с 0 пункта.

LAP.bg
25 снимки

След немного активни първи 10 минути столичният тим започна да поглежда по-смело към плевенската врата.

В 12-ата минута Бадара бе спънат в наказателното поле, след което бе посочена бялата точка. От наказателния удар Айкут Рамадан направи 1:0

Минута след гола столичани можеха да вкарат и второ попадение, но само рефлексът на Антонов при удар на Бадара попречи на това.

До почивката не последва нищо опасно, а веднага след нея Борислав Маринов отправи страховит удар, който едва не влетя във вратата на Антонов.

В 55-ата минута Боримир Карамфилов намери Християн Петков в наказателното поле, където нападателят не спря топката по най-добрия начин, но с второто си докосване я прати в мрежата на домакините.

Отговорът на Септември не закъсня - бранителят Асен Георгиев засече с глава подаване от корнер и матира за втори път Станислав Антонов около четвърт час преди края.

FT / Септември - Спартак Плевен 2:1

Септември: 21 Димитър Шейтанов, 5 Асен Георгиев, 7 Айкут Рамадан, 24 Борислав Маринов, 15 Георги Динков, 10 Димитър Костадинов, 23 Йоан Гаврилов, 13 Йордан Йорданов, 11 Мартин Стоянов, 26 Самб Бадара, 19 Николай Арахангелов

Треньор: Красимир Балъков

Спартак Плевен: 1 Станислав Антонов, 2 Димитър Калчев, 4 Атанасиос Пицолис, 19 Яни Пехливанов, 21 Валентино Макавеев, 15 Петрос Бакуцис, 8 Руси Чернаков, 10 Васил Шопов, 20 Тончо Георгиев, 14 Боримир Карамфилов, 11 Христиан Петков

Треньор: Красимир Бислимов