Царско село е последният отбор, който запази мястото си в елита на българския футбол. До това се стигна, след като „царете” спечелиха с  2:0 втородивизионния Септември София в баражен мач за промоция в родната efbet Лига. Успехът за „червените” донесоха капитанът Георги Минчев, който се разписа след 19 минути игра, а в четвъртата на добавеното време на мача Симеон Мечев затвърди успеха на Царско село. Така отборът, воден от Любослав Пенев, запази елитния си статут и за сезон 2020/2021.

Така Септември пропусна шанса да се върне в първото ни ниво само година, след като софийският тим изпадна във Втора лига.

Антон Узунов
44 снимки

Първите пет минути в срещата бяха спокойни, след като двата отбора се "дебнеха" за грешки най-вече в средата на терена. Капитанът на "царете" Георги Минчев открива резултата след 19 минути, като засече центриране отляво и с едно докосване матира Галев.

В 28-ата минута Царско село направи скандален пропуск и пропусна да удвои. Георги Минчев наказа грешка на отбраната на Септември в наказателното поле и върна топката към Будинов. Той отправи изстрел с десния крак, който беше ужасно неточен. След 38 минути Борис Галчев центрира от свободен удар. Джони Пласид излезе причудливо напред, а топката го прехвърли. За късмет на хаитянина кълбото излезе аут и не навести неговата врата.

Действията на Септември до края на първата част се усилиха, но сериозни шансове за символичните гости нямаше. В 54-ата Велко Батрович техничено премина край Хулио Родригес след пас на Башлиев и стреля, но не намери очертанията на вратата, пазена от Пласид. Първият точен удар за Септември бе факт в 69-ата минута. Велко Батрович стреля от наказателното поле на Царско село, но Пласид показа добра намеса и боксира встрани. В 80-ата минута Царско село пропусна да "убие" интригата в мача. Симеон Мечев намери отлично по земя с пас отляво Уесли Ната след контраакция на "царете". Халфът стреля, но Галев показа брилянтна намеса и парира удара.

Септември заигра "ва банк" и плати цената на това си действие. Царско село открадна топката и атаката бе четирима на двама. Минчев подаде успоредно за Мечев, който с топовен изстрел разстреля Галев - 2:0 в 94-ата минута.

По този начин Царско село капитализира мястото си в елита на България, докато Септември за втора поредна година ще играе във Втора лига на родния футбол.

Царско село – Септември 2:0

1:0 Георги Минчев (19)

2:0 Симеон Мечев (90+4)

Рефер: Николай Колев, София

Стадион: „Българска армия”

Царско село: Джони Пласид – Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Симеон Мечев, Уесли Ната, Георги Минчев, Реян Даскалов, Румен Гьонов, Хулио Родригес, Мирослав Будинов, Андерсон Кордейро

Треньор: Любослав Пенев

Септември: Валентин Галев – Александър Башлиев, Борис Галчев, Асен Чандъров, Велко Батрович, Георги Русев, Иван Тилев, Мариян Иванов, Румен Сандев, Владимир Николов, Юлиян Попев