Янтра Габрово победи лидера във Втора лига Септември София с 3:2 в страхотен мач. С това се слага и перфектната серия на „виненочервените“ от пет победи в пет мача.

Цветелин Радев откри за габровци в 23-ата минута, а в 52-ата Даниел Младенов удвои.

Самб Бадара намали за септемврийци десетина минути преди края, а в предпоследната минута от редовните 90 направи 2:2.

В петата добавена минута капитанът Петър Казаков прати габровския тим в екстаз за 3:2.

Септември остава начело с 15 точки от 18 възможни, докато тимът на Вили Вуцов вече е втори с равен брой пунктове с Монтана. Двата тима имат по 13.

След само 7-8 минути габровци създадоха първия си чист шанс. Ниско успоредно подаване от левия фланг бе засечено от Тони Иванов, като само феноменалният рефлекс на Димитър Шейтанов запази резултата 0:0.

След около 20 минути игра Янтра поведе. Цветелин Радев се извиси на първа греда при едно центриране от фал и с глава насочи топката във вратата на Шейтанов за 1:0.

В края на първото полувреме Ивайло Михайлов нацели напречната греда, след като стреля с глава след центриране отляво.

Второто полувреме започна с хубав далечен шут от дистанция на Мартин Стоянов, който обаче се отклони в страничния стълб на вратата, пазена от Християн Василев.

Минути след това габровци увеличиха аванса си. Огромна грешка на Димитър Костадинов при изнасяне поднесе топката на Даниел Младенов. Опитният футболист излъга Димитър Шейтанов и насочи в полупразната врата за 2:0.

Десетина минути след втория гол Тони Иванов излезе на добра позиция и стреля, но Шейтанов показа добър рефлекс и изби. Няколко секунди по-късно в ответната атака Християн Василев трябваше да се намесва след удар на Самб Бадара.

Седем минути преди края защитата на Янтра не изчисти добре топката и позволи тя да бъде центрирана отдясно, а в малкия пеналт Самб Бадара надскочи бранителите на габровци и с глава направи резултата 2:1.

В 89-ата минута Септември направи 2:2 със сходен на първия си гол. Ново центриране отдясно доведе до разбъркване в наказателното поле, където футболист на Янтра се размина с топката, а тя попадна на главата на Самб Бадара, който направи 2:2.

Въпреки натиска на Септември в последните минути, Янтра се оказа големият победител в срещата. В петата и последна добавена минута Петър Казаков намери мрежата на Шейтанов за 3:2 с хубав диагонален удар.

В 98-ата минута петима играчи на Янтра излязоха сами срещу Шейтанов, но Гаджев стреля в тялото на стража, неуспявайки да направи 4:2.

FT / Янтра Габрово - Септември София 3:2

1:0 Цветелин Радев 23`

2:0 Даниел Младенов 52`

2:1 Самб Бадара 83`

2:2 Самб Бадара 89`

3:2 Петър Казаков 90+5`

Янтра: 1. Християн Василев, 10. Тони Иванов, 20. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Иван Василев, 19. Ивайло Михайлов, 22. Даниел Младенов, 18. Валентин Цветанов, 21. Божидар Томовски, 6. Петър Казаков, 5. Цветелин Радев, 17. Петър Вуцов;

Треньор: Велислав Вуцов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 24. Борислав Маринов, 10. Димитър Костадинов, 9. Ивайло Михайлов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 13. Йордан Йорданов, 17. Мартин Стоянов, 14. Христо Иванов, 16. Александър Петров;