Септември София победи Спартак Варна с 2:1 в дербито на 10-ия кръг във Втора лига. „Виненочервените“ триумфираха в морската столица след обрат. По този начин столичани окупираха върха с 24 точки, докато „соколите“ остават в близост – четвърто място с 19 пункта.

Варненци откриха в самия край на първата част чрез Даниел Начев. Обратът за тима на Красимир Балъков дойде само в рамките на пет минути – между 67-ата и 72-ата. Първо Самб Бадара изравни с частица късмет, а сетне Митко Митков с изящно изпълнение отдалеч донесе трите точки за своите.

Мачът стартира доста динамично. След 4 минути игра Ахмедов влезе на скорост в наказателното на септемврийци, но бе блокиран преди да нанесе удар.

Чак след още 25 минути игра Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Никола Виденов.

В следващите минути темпото утихна много и двата тима почти не успяха да създадат чисто голово положение в първите 45 минути.

В продължението на първата част резултатът бе открит. Виктор Митев центрира от левия фланг в наказателното поле. Там Ахмед Ахмедов опита акробатично изпълнение, но не сполучи в опита си. Топката попадна у Дани Начев, който с отмерен удар направи 1:0.

Втората част бе доста по-раздвижена от първата. Септември се втурна в атака, търсейки изравнително попадение.

До гол се стигна в 67-ата минута, когато Самб Бадара бе изведен сам срещу Виденов. Тогава мощният таран опита изстрел, който се отклони в крака на противников бранител и се оплете в мрежата за 1:1.

Пет минути по-късно Септември осъществи пълен обрат. Митко Митков получи топката леко вдясно на наказателното поле, освободи си място и с мощен изстрел в горния далечен ъгъл направи 1:2.

В края на двубоя варненци опитаха всичко, за да стигнат до точка. Но веднъж гредата помогна на Шейтанов, а впоследствие и стражът се намеси добре при удар отдалеч на Румен Руменов.

FT  / Спартак Варна - Септември 1:2

1:0 Даниел Начев 45+1`

1:1 Самб Бадара 67`

1:2 Митко Митков 72`

Спартак Варна: 89 Никола Виденов, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 78 Айвън Ангелов, 9 Мехмед Сабри, 29 Ахмед Ахмедов, 75 Йохан Н'зи

Треньор: Васил Петров

Септември: 12 Димитър Шейтанов, 5 Асен Георгиев, 15 Георги Динков, 11 Мартин Ачков, 17 Мартин Стоянов, 8 Захари Атанасов, 7 Айкут Рамадан, 23 Йоан Гаврилов, 24 Борислав Маринов, 22 Здравко Димитров, 9 Ивайло Михайлов

Треньор: Красимир Балъков