Миньор и Септември София завършиха наравно 1:1 в контрола, играна на терена в столичния квартал „Драгалевци“. Това бе втората проверка за възпитаниците на Христо Янев от началото на зимната подготовка след победата над Марек с 4:0.

Наставникът на перничани пусна два различни състава в двете полувремена, давайки шанс за изява на всичките си здрави футболисти.

„Чуковете“ поведоха в резултата в 14-та минута, когато Божидар Васев се възползва от хубав пас на Иван Вълчанов и прати топката в мрежата. Малко по-късно Калоян Йосифов можеше да удвои, но се размина с отбитата от вратаря на Септември топка след шут на Анжело Кючуков.

Септември изравни само две минути след почивката. Кристиян Казаков отклони с глава центриране отляво и прати топката в долния десен ъгъл