Лидерът Септември и Монтана завършиха 0:0 в мач от 16-ия кръг във Втора лига. Гостите трябва да съжаляват, че не не си тръгнаха с пълния комплект точки от Драгалевци, тъй като бяха по-добрият отбор и пропиляха няколко чудесни положения за гол. Столичани играха в намален състав в последния четвърт час, след като Йордан Йорданов бе изгонен за два жълти картона.  Веднъж и гредата помогна на домакините след удар на Кевин Беманга.
Двата отбора влязоха доста предпазливо в мача и играта се водеше между двете наказателни полета в началните минути. Изключително спорна ситуация разгорещи страстите в 11-ата минута. Богдан Костов нахлу отдясно и при центрирането си бе подсечен от шпагата на Митко Митков. Топката все пак стигна до Кевин Беманга, който обаче стреля слабо право в ръцете на Шейтанов. Гостите поискаха дузпа, но Християна Гутева бе категорична, че нарушение няма.

В 21-ата минута шут на 18-годишния Борислав Маринов бе блокиран, но топката отиде в Здравко Димитров. Ударът по земя на бившия левскар обаче бе избит от вратаря на Монтана в корнер. Много активният по десния фланг на домакините Маринов опита нов изстрел след отличен рейд, но топката излезе в аут.
Страхотен шанс за Монтана пропиля Филип Ежике в 31-ата минута, след като бе изведен очи в очи с Шейтанов от Емил Янчев. Нигерийският нападател обаче не успя да преодолее стража на Септември, който скъси дистанцията и отрази удара му. Домакините отговориха с изстрел с глава на Ивайло Михайлов след ъглов удар, при който топката мина над вратата. Малко след това Франк Ландри посрещна от въздуха избита топка от бранител, но шутира право в ръцете на Шейтанов. В добавеното време на първата част Кевин Беманга затрудни с остро центриране вратаря на столичани, който се справи от втори опит.

Бледото представяне на Септември накара треньора Иван Гешев да направи две промени в състава на почивката - Айкут Рамадан и Мартин Стоянов замениха Борислав Маринов и Кубран Йонашчъ. Наставникът на гостите Николай Митов пък пусна в игра Ливан Обиса на мястото на Ричард Сила. Втората част започна с опасност пред вратата на гостите след хубаво центриране от десния фланг на Мартин Стоянов. Ударът с глава на Ивайло Михайлов обаче бе твърде лек, за да затрудни Васил Симеонов. Секунди по-късно и пред Монтана се откри чудесен шанс, но вратарят Шейтанов отрази удара на Стефан Каменов.

Точно след час игра капитанът на столичани Асен Георгиев позволи лесно на Филип Ежике да го надиграе, но за късмет на домакините резервата Ливан Обиса ну успя да уцели вратата. Малко по-късно пък шансът бе на страната на Септември, след като хубав удар на Кевин Беманга срещна напречната греда.

Четвърт час преди края домакините останаха с 10 души, следа като Йордан Йорданов бе изгонен за втори жълт картон.

След червения картон футболистите на Монтана натиснаха и в 78-ата минута само ключовата намеса на Иван Арсов им попречи да поведат. В 84-ата минута Кевин Беманга за пореден път се разходи между бранителите на Септември, но шутира неточно. Две минути по-късно вратарят на Монтана - Васил Симеонов, излезе неразчетено пред наказателното си поле и бе преодолян, но бе добре подсигурен от съотборниците си, за де не се стигне до попадение. Въпреки усилията на гостите да стигнат до трите точки, до гол така и не се стигна и двубоят завърши 0:0.

FT  |   СЕПТЕМВРИ - МОНТАНА 0:0

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев-К, 24. Борислав Маринов, 10. Димитър Костадинов, 22. Здравко Димитров, 9. Ивайло Михайлов, 4. Иван Арсов, 13. Йордан Йорданов, 19. Митко Митков, 8. Захари Атанасов, 18. Кубрат Йонашчъ
Резерви: 1. Александър Андреев, 7. Айкут Рамадан, 15. Георги Динков, 23. Йоан Гаврилов, 17. Мартин Стоянов, 26. Самб Бадара, 14. Христо Иванов, 3. Михаил  Полендаков, 16. Александър Петров
Треньор Иван Гешев

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 24.  Емил Янчев, 14. Димитър Буров-К, 18. Костадин Илиев, 22. Стефан Каменов, 6. Франк Ландри, 23. Антон Тунгаров, 9. Филип Ежике, 20. Кевин Беманга, 7.  Ричард Сила
Резерви: 1. Кристиан Георгиев, 10. Александър Тодоров, 19. Владислав Цеков, 5. Денис Динев, 16. Ливан Обиса, 17. Симеон Чатов, 8. Петър Атанасов