Пирин Благоевград спечели с 2:0 в дербито със Септември в София и поведе в класирането на Втора лига. Головете вкараха Преслав Йорданов (33) и Красимир Станоев (35).

Срещата започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов, който почина днес сутринта след тежка битка с COVID-19.Двата отбора влязоха предпазливо в мача и вратарите скучаеха в първите 10 минути. Едва в 13-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно към Преслав Йорданов, но ударът му с глава премина над вратата.

Домакините отговориха с топовен шут на левия бек Мартин Ачков, но и той бе неточен. Последва отлично центриране на Кристиян Пешов и малко не достигна на Цветомир Вачев да я прати във вратата на Пирин. Пак той не успя да отправи точен удар в 23-ата минута, когато получи отлично подаване от фланга на Илиевски. Пред домакините се откри нов шанс в 31-ата минута, но вратарят Петър Петров се намеси убедително.

Неочаквано в рамките на две минути Пирин шокира домакините. Най-напред в 33-ата минута Красимир Станоев бе изпуснат отдясно и пасът му към Преслав Йорданов бе задължаващ за централния нападател, който вкара един от най-лесните си голове в кариерата за 0:1. 120 секунди по-късно десният бек Иван Стоянов върна нескопосано топката към Асен Георгиев и от това се възползва Станоев, който направи 0:2.

Двубоят в Драгалевци бе изгледан от собственика на Царско село Стойне Манолов, бившия голмайстор на Локомотив Сф Саша Антунович, Велислав Вуцов.

Стойне Манолов Саша Антунович

източник: Lap.bg

Второто полувреме започна със страхотна възможност за Септември да се върне в мача. Центриране към Ангел Грънчов в 48-ата минута бе избито във вратарското поле от Александър Дюлгеров, който като по чудо не си вкара автогол.

Грешка на Александър Дюлгеров в 70-ата минута позволи на резервата Симеон Мечев да се откъсне, но защитикът на Пирин го настигна в наказателното поле и не му позволи да отправи удар.

Куриозен момент имаше в 74-ата минута, когато се включи една от пръскачките на терена. Първи бе изкъпан асистент-съдията Борислав Колев, а след това под водните пръски попаднаха Карачанаков от гостите и Симеон Александров.

Контраатака на Пирин в 81-ата минута изведе Спас Георгиев на стрелкова позиция, но диагоналният му шут бе избит по блестящ начин с крак от Божидар Митрев.

СЕПТЕМВРИ СФ - ПИРИН 0:2

0:1 Преслав Йорданов (33)
0:2 Красимир Станоев (35)

СЕПТЕМВРИ СФ: 21. Божидар Митрев, 22. Асен Георгиев-капитан, 8. Александър Тодоров, 15. Ангел Грънчов, 25. Иван Стоянов, 23. Мартин Ачков,16. Кристиян Пешов, 10. Димитър Костадинов, 24. Стефан Гаврилов, 7. Цветомир Вачев, 14. Марио Илиевски

Резерви: 1. Николай Банков, 4. Иван Арсов, 18. Симеон Мечев, 17. Симеон Александров, 2. Мартин Филипов, 19. Кристиан Тасков, 20. Стоян Стоичков

Треньор Мариан Христов

ПИРИН: 99. Петър Петров, 3. Александър Бастунов, 38. Александър Дюлгеров, 22. Димитър Митев, 5. Николай  Бодуров-капитан, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 71. Антон Карачанаков, 18. Преслав Йорданов

Резерви: 1. Франческо Руберто, 25. Гурам Гощелиани, 19. Мирослав  Пушкаров, 9. Владислав Златинов, 10. Джордж Оукли, 15.  Джон-Кристоф Аийна, 13. Архан Исуф