Септември спечели с 2:0 срещу Добруджа в последния мач от 14-ия кръг във Втора лига. И двата гола вкара бившият футболист на Левски - Димитър Костадинов (33, 64). С победата столичани дръпнаха с 4 точки аванс в класирането пред втория Монтана. Успешен дебют записа новият треньор на Септември - Иван Гешев, който наследи поста от напусналия Красимир Балъков.

Двубоят започна доста динамично и още във 2-ата минута Милен Гамаков отправи удар, който обаче не затрудни стража Димитър Шейтанов. Малко след това вратарят на домакините показа колебание при едно центриране от десния фланг, но никой от гостите не успя да направи добавка. Столичани отговориха с отлична атака в 9-ата минута, завършена от Димитър Костадинов, чийто изстрел обаче бе блокиран.
Страхотен шанс да изведе Септември напред пропусна Димитър Костадинов четвърт час след началото на мача. Той овладя елегантно на гърди топката и отправи шут, който обаче бе спасен с крак от вратаря Георги Аргилашки. Стражът на Добруджа отново беше тестван в 26-ата минута с далечен удар от Асен Георгиев, но и този път той се справи.

Логично домакините поведоха в 33-ата минута с гол на Димитър Костадинов. Здравко Димитров центрира от корнер към далечната греда, където капитанът Асен Георгиев свали към вратарското поле и опитният нападател с глава бутна топката в мрежата за 1:0.

Добруджа започна второто полувреме с няколко промени в състава, а атаката поведе опитният Преслав Йорданов. В две ситуации гостите бяха близо до изравнително попадение, но не стигнаха до завършващ удар. Вместо това Септември можеше да вкара втори гол в 55-ата минута, но Димитър Костадинов шутира в аут след отлично подаване по земя на Здравко Димитров.

В 64-ата минута обаче бившите играчи на Левски -  Здравко Димитров и Димитър Костадинов донесоха второ попадение за домакините. Димитров майсторски изведе Костадинов зад отбраната на съперника и нападателят мощно нахлу към наказателното поле. Останал очи в очи с Аргилашки, той заложи на силата и прати топката в мрежата на Добруджа - 2:0.

Вторият гол като че ли уби надеждите на гостите, които все по-рядко стигаха до вратата на Шейтанов. Чак в 86-ата минута Милен Гамаков свали топката във вратарското поле на домакините, но никой от неговите съотборници не успя да стигне до нея.

Двубоят бе изгледан от бившия треньор на Ботев Враца - Даниел Моралес, както и от наставника на Струмска слава - Анатолий Нанков. На трибуните на стадиона в столичния квартал "Драгалевци" бяха още Валери Божинов, Атанас Кабов, Иван Турицов и Станислав Шопов.