Септември София се наложи над Литекс с минималното 1:0 в откриващ шестия кръг на Втора лига сблъсък. Единственото попадение падна в самото начало на срещата и бе дело на Атанас Кабов, който се контузи след половин час игра и бе принудително заменен.

Началото за гостите бе перфектно, след като откриха резултата още в седмата минута  Атанас Кабов бе изпуснат от противниковата защита и прати топката в мрежата на Илия Шаламанов-Тренков с удар в далечния ъгъл на вратаря.

Малко по-късно Владислав Узунов центрира от свободен удар към Марио Илиевски, който успя да стреля, но кълбото завърши в ръцете на стража на Литекс.

Домакинините отвърнаха с нелош удар на Джейхан Зайденов, чийто изстрел обаче остана извън очертанията на вратата.

След 25 минути игра Марк-Емилио Папазов бе близо до изравнителното попадение, но не можа да нацели центрирането на Илиян Капитанов. Авторът на попадението на столичани пък - Атанас Кабов, изпита затруднения да продължи мача и бе заменен от Симеон Александров.

В края на първата част Септември извади късмет, тъй като след разбъркване в наказателното поле и серия от удари домакините не успяха да достигнат до попадение.

През втората част Литекс усилено се опитваше да изравни резултата, но без успех. В 71-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Красиан Колев се строполи на земята. Радослав Гидженов обаче  подмина ситуацията, което ядоса треньорския щаб на Септември.

В самия край на мача ловчанлии се разминаха с изравнителното попадение, след като Денислав Станчев опита да нанесе удар към вратата на Николай Банков, но бе спрян от Кристиян Пешов. Секунди преди последния съдийски сигнал последва нов удар на Литекс, но Банков се справи и съхрани успеха на своя тим.

Така Септември Сф се върна към победите и събра 10 точки, с които се изкачи до третата позиция във временното класиране, а Литекс остава 15-и с едва пет пункта.

Литекс - Септември Сф  КР 0:1
0:1 Атанас Кабов 7'