Септември София победи с 3:1 като гост Пирин Благоевград в мач от 31-ия кръг на Втора лига.

Головете бяха дело на Кабов и Казаков за софиянци, а Антон Карачанаков бе точен за „орлетата“.

Това бе първа домакинска загуба за възпитаниците на Уорън Фийни през тази кампания. Те обаче продължават да бъдат на първата позиция с 62 точки.

Септември от своя страна събра 50 пункта, изкачвайки се на третата позиция, на 3 точки пред Спортист Своге и Лудогорец 2.

В 9-ата минута сгрешен пас в центъра на игрището позволи на Илиевски да изведе Кабов, който изпревари Бодуров, елиминира Шейтанов и откри - 0:1.

В 24-ата минута Сърмов стреля от далечна дистанция, но слабо и в ръцете на Шейтанов.

3 минути по-късно Карачанаков препарира Банков с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар в горния десен ъгъл за 1:1.

Още на старта на второто полувреме Казаков смрази домакините от средна дистанция с плътен шут в левия ъгъл на Шейтанов за 1:2.

В 58-ата минута Карачанаков завъртя отлично топката с десния крак, ала Банков блесна с изумително спасяване.

В 74-ата минута гостите до голяма степен си гарантираха трите точки. Пешов пусна късо подаване към Кабов в наказателното поле при скоростна атака и той не сбърка покачвайки от близка дистанция на 1:3.

10 минути преди края Асен Георгиев игра с ръка в наказателното поле, спирайки центриране от левия фланг и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Антон Карачанаков, който стреля по земя в долния ляв ъгъл, но Банков отрази с чудесен блонж.

Пирин Благоевград: Димитър Шейтанов, Антон Карачанаков, Архан Исуф, Венцислав Бенгюзов, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Преслав Йорданов, Спас Георгиев, Стилиян Николов, Юлиян Попев

Старши треньор: Уорън Фийни

Септември София: Николай Банков, Георги Сърмов, Александър Тодоров, Асен Георгиев, Атанас Кабов, Иван Арсов, Йоан Гаврилов, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Християн Казаков

Старши треньор: Христо Арангелов