Отборът на Септември София направи още една много голяма крачка към елита. Тимът се наложи с 2:0 като гост на Марица в мача от 28 кръг на Втора лига. Попаденията за успеха реализираха Виктор Очаи и Борислав Маринов след почивката.

Поражението усложни много ситуацията на Марица, който се бори за оцеляване, но в пет мача поред не успява да спечели и точка. Отборът Кирил Андонов има едва 39 пункта на 16-ата позиция.

През първото полувреме домакините приеха играта в своето поле, като едва в средата на частта успяха да се настанят в половината на съперника по-трайно. Въпреки това най-добрата възможност бе за Септември София. В края на полувремето Йордан Йорданов се измъкна зад защитата на Марица, отправи опасен удар в очертанията, но Илия Николов изби топката в корнер и спаси мрежата си.

В 51-ата минута Септември София Виктор Очаи изведе гостите напред. След заучено положение от корнер, последва центриране, топката беше избита от защитник на домакините, но Виктор Очаи се оказа най-съобразителен и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Само 5 минути по-късно превъзходството на столичани беше оползотворено с второ попадение. Страхотен гол на Борислав Маринов с удар отдалеч направи резултата 2:0.

В 77-ата минута двата отбора си размениха по една греда, в рамките само на 60 секунди. След чудесен удар от страна на играч на Свилен Щерев топката се отби в гредата и не влезе. Още при ответната атака и Борислав Маринов уцели греда, в опит да преодолее майсторски стража Илия Николов.

StartPhoto.bg
26 снимки

С победата Септември се изравни по точки със Спартак Варна 57 на върха в подреждането. „Соколите“ се наложиха в този кръг с 2:1 над Добруджа. Двата тима са с 8 точки пред третия Марек, който е с мач по-малко.

Стартови състави:

Марица: 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 4. Атанас Ташолов, 15. Хрстиан Димитров, 29. Янко Ангелов, 13 Милен Танчев, 21. Станислав Маламов, 10. Веселим Марчев, 18. Георги Трифонов, 28. Свилен Щерев.

Септември София: 21.Димитър Шейтанов, 7. Мартин Стоянов, 4. Иван Арсов, 15. Георги Динков, 18. Кубрат Йонашчъ, 6. Виктор Очаи, 13. Йордан Йорданов, 10. Айкут Рамадан, 9. Мартин Тошев, 24. Борислав Маринов, 14. Жан Пиер да Силва.

Главен съдия: Михаел Павлов

FT

0 : 2

• 51’ Niklas Pyyhtiae
  • 57’ Niklas Pyyhtiae
  • Край на мача

• Борисла Маринов прати топката в мрежата, но гол няма, малко преди това флагът за засада беше вдигнат.

88'
  • Мартин Стоянов спаси вратата си, като изби от голлинията след точен удар към вратата.

84'
  • 77'
  • Две греди в рамките на минута. По една и за двата отбора! След чудесен удар от страна на Свилен Щерев топката се отби в гредата и не влезе. Още при ответната атака и Борислав Маринов уцели греда, в опит да преодолее майсторски стража Илия Николов.

77'
  • 2:0 в полза на гостите от София. Борислав Маринов увеличава преднината с красиво попадение от далечно разстояние.

57'
  • Претенции за дузпа от страна на Септември София. Мартин Тошев поиска нарушение след съприкосновение в наказателното поле с Димитър Аврамов.

57'
  • Виктор Очаи отбеляза гол за 1:0. Заучено положение от корнер, последва центриране, топката беше избита от защитник на домакините, но Виктор Очаи се оказа най-съобразителен и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

51'
  • Пропуск. Отлична възможност за Марица. Станислав Маламов центрира отляво, Георги Трифонов засече с глава отблизо, но на сантиметри над вратата.

48'
  • Начало на второ полувреме

• Много добра възможност за Септември София. Йордан Йорданов се измъкна зад защитата на Марица, отправи опасен удар в очертанията, но Илия Николов изби топката в корнер и спаси мрежата си.

45+1'
  • Край на първо полувреме

• Айкут Рамадан задържа Янко Ангелов пред наказателното поле, фал в полза на домакините на много добра позиция. Станислав Маламов центрира в наказателното поле, Аврамов игра с топката, но вратарят Димитър Шейтанов скача и лови.

45'
  • Янко Ангелов получава медицинска помощ, играчът ще продължи срещата.

42'
  • Във втората част от първото полувреме домакините се наставниха по-трайно в половината на съперника.

40'
  • Два последователни корнера в полза на Марица, след центрирането в пеналта, защитата на гостите се справя без проблеми.

39'
  • Първо по-опасно положение за Септември София. Жан Пиер да Силва стреля от наказателното поле, получи се рикошет, но стражът на домакините Илия Николов улови.

32'
  • Претенции от страна на Септември София за дузпа за нарушение в наказателното поле на Милен Танчев срещу Жан Пиер да Силва, но видимо французинът падна прекалено лесно. Главният съдия не се замисли нито за миг.

28'
  • Корнер в полза на Септември. Центрирането на Рамадан е право в ръцете на вратаря Илия Николов.

26'
  • Атака отляво за Марица, Станислав Маламов центрира, но право в ръцете на вратаря. В ответната атака за гостите от София, Мартин Тошев отправи удар, но преди това беше прозвучал сигнал за засада на нападателя.

24'
  • Септември София е малко по-активният тим до момента, но битката е предимно в средата на терена. Двата отбора все още не са отправили опасен удар към някоя от вратите.

19'
  • 14'
  • Опитният Мартин Газиев от Марица: "През втория полусезон не се представяме по най-добрия начин, но се надявам да се подобрим от тук до края на сезона, защото този отбор не заслужава да играе при аматьорите."

• Начало на мача

• Няма наказани футболисти в състава на Марица. В този на гостите наказан е Асен Георгиев.

• Септември София се намира на второ място във временното класиране. Преди мача тимът има 54 точки, насочен към влизане в елита. В същото време Марица е едва на 16-ата позиция, с опит да оцелее. Пловдивчани са с 25 пункта.

• Стадион: Марица
    Рефер: Михаел Павлов
    Излъчва: Diema Sport