Отборът на Септември София завърши своята предсезонна подготовка с победа над Хебър Пазарджик. Играчите на Николай Митов записаха 4 победи и 2 равенства, като в контролата си в петък "септемврийци" се наложиха с 3:1 над своя съперник.

Николай Митов заложи на стартов състав - Валентин Галев, Серхио Кастанеда, Васил Добрев, Аласан Диаби, Иван Стоянов, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Борис Галчев, Ишмаел Байду, Крис Гади и Георги Русев. Двата отбора изиграха хубав мач, като през първата част "септемврийци" имаха лек превес над случващото се на терена.

В 12-ата минута Борис Галчев бе близо до това да открие резултата след изпълнение на свободен удар, но топката срещна горната греда на вратата на Хебър Пазарджик, пишат от Пресслужбата на клуба.

В 30-ата минута капитанът на Септември София откри резултата, след като Иван Стоянов центрира отдясно, Крис Гади продължи към Галчев, а той останал в непосредствена близост до стража на Хебър, прати топката в мрежата за 1:0. На два пъти Ишмаел Байду имаше добри възможности да покачи резултата, а пропуски направи още и Крис Гади.

На полувремето в игра влезе Мирослав Будинов, който замени Георги Русев. Таранът застана на върха на атаката, а Крис Гади мина по фланга. В 63-ата минута след хитър пас на Борис Галчев, Крис Гади излезна зад защитата на Хебър и покачи на 2:0.

В 73-ата минута перфектно центриране от корнер на Борис Галчев бе засечене от Мирослав Будинов, който покачи на 3:0.

Николай Митов направи няколко промени в състава, а леко отпускане в редиците на "септемврийци" позволи на играчите в "зелено" да върнат едно попадение.

Същите имаха още няколко добри възможности, като в 85-ата минута Валентин Галев спаси отсъдена дузпа.