Септември победи в последната си контрола преди старта на Първа лига. В мач, изпълнен с обрати, момчетата на Димитър Васев се наложиха с 3:2 над Царско село.

Септември се подсили с нападател

Срещата бе наблюдавана от собственика на новака в майсторския ни ешелон Румен Чандъров, Наско Сираков, Емо Костадинов, носът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски, както и нападателят на Левски Жуниор Мапуку.

Наско Сираков и Николай Жейнов

източник: Валентин Грънчаров

Септември влезе добре в мача. Още след 14 минути игра момчетата на Димитър Васев поведоха в резултата. Борис Галчев излезе на добра позиция и откри за 1:0.

В края на полувремето играчите на Царско село изпуснаха добра възможност да изравнят. В 43-ата минута капитанът Павел Петков стреля добре, но топката се удари в десния стълб на вратата на Валентин Галев.

След почивката момчетата на Никола Спасов изравниха. След силен шут на дошлия от Банско Красимир Илиев през ръцете на вратаря Янко Георгиев паритетът бе възстановен и 1:1.

Септември - Царско село

В 68-ата минута Царско село направи пълен обрат в мача. Павел Петков, който през първата част удари греда, този път порази целта. С точен и премерен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Георгиев.

Двубоят стана още по-интригуващ в 76-ата минута. Тогава се стигна до ново равенство - 2:2. Димитър Костадинов вкара в долния ляв ъгъл, след като завърши атака отляво на Крис Гади.

Пет минути преди края на редовното време, Септември излезе напред. Димитър Костадинов се разписа с удар от 12-13 метра, оформяйки крайното 3:2.

В първия кръг на Първа лига Септември посреща Дунав. Мачът е на 17 юли от 20.30 часа и ще бъде предаван пряко по DIEMA SPORT и GONG PLAY. Минута по минута развоя ще може да следите с Gong.bg, а също така ще може да слушате и по Дарик радио.

Ето и стартовите състави:

Септември София: Валентин Галев, Богомил Дяков, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Антони Иванов, Даниел Георгиев, Иван Вълчанов, Борис Галчев, Кирил Николов, Крис Гади

Царскосело: Павел Здравков, Георги Радев, Георги Хашев, Мартин Митов, Аспарух Смилков, Димитър Петков, Божидар Кацаров, Георги Коруджиев, Павел Петков, Окечуко Обаси, Светослав Диков