Отборът на Берое победи Септември с 1:0 в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига. Попадението бе дело на Борислав Цонев в 58-ата минута на двубоя.

Така старозагорци натрупаха 15 точки и вече имат 4 победи, 3 равенства и 1 поражение от началото на сезона като държат четвъртото място. Лидер във временното класиране е Левски с 19 точки и мач по-малко, следван от Лудогорец със 17 и ЦСКА с 16 точки и също мач по-малко.

Септември пък продължи негативната си серия, допусна пета поредна загуба и е предпоследен, 13-и с едва 4 точки. Гостите направиха добро първо полувреме, но през второто Берое имаше повече шансове и пропусна няколко положения, с които да направи резултата по-убедителен.

Двубоят стартира добре за Берое, чийто тим направи няколко добри атаки и имаше териториално предимство, но Септември имаше по-чистите шансове за гол през първото полувреме.

Още във втората минута атака за Берое беше завършена от Рубен Бригидо, който обаче бе неточен. Три минути по-късно удар на Вандерсон Виана бе спасен от Валентин Галев.

Нова опасност пред вратата на Септември в 8-ата минута доведе до изстрел на Мартин Камбуров в стената от играчи на съперника при статично положение. Минута по-късно удар на Вандерсон бе блокиран от Бенга в защита за гостите.

Най-чистото положение през първото полувреме бе на актива на Септември. Крис Гади получи добра топка от Александър Георгиев в 25-ата минута и напредна отлично. Той излезе сам срещу вратаря Душан Перниш. След удара на Гади обаче топката се отби в гредата и резултатът остана 0:0.

Септември организира обещаваща контраатака в 37-ата минута. Александър Георгиев извън границата на наказателното поле стреля покрай вратата на Берое. В самия край на първата част Борислав Цонев овладя в наказателното поле. Топката стигна до Иван Бандаловски, който стреля, но Валентин Галев спаси вратата си.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

След почивката двата тима имаха още възможности. В 50-ата минута атака за Септември приключи със слаб удар на Александър Георгиев, който бе блокиран от защитник. Малко по-късно засада на Чандъров спря атака на гостите.

В 52-ата минута Крис Гади отправи неточен удар към вратата на Берое.

Последваха силни минути за домакините и в 58-ата минута старозагорци поведоха. Борислав Цонев реализира за 1:0 за Берое. Цонев бе изведен добре от Александър Цветков и преодоля Валентин Галев.

Нов шанс за Берое дойде в 61-ата минута. Влезлият като резерва Меска стреля над вратата на Септември. Десетина минути по-късно Мартин Камбуров удари греда при изстрел си към вратата на гостите и така резултатът остана само 1:0 в тази 72-а минута. Две по-късно Камбуров изведе Александър Василев, който не успя да преодолее вратаря Галев.

Поредната възможност за домакините се откри в 82-ата минута и пак Валентин Галев спаси вратата си след удар на Боби Цонев. Иван Минчев пък пропусна да покачи на 2:0 в 84-ата минута. Меска пусна към Минчев, който не успя да се разпише от чиста ситуация.

До края на срещата Септември имаше една по-опасна ситуация. Мирослав Будинов стреля от неудобна позиция над вратата на Берое.

А в добавеното време Милен Желев получи удобна топка от Меска, но стреля над вратата на гостите и резултатът остана само 1:0 за старозагорци.

Стартовите състави:

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Рубен Бригидо, Георги Ангелов, Борислав Цонев, Александър Цветков, Александър Василев, Мартин Камбуров, Вандерсон Коста, Иван Минчев

Септември: Валентин Галев, Александър Георгиев, Фабиано Алвеш, Васил Добрев, Меледже Омнебес, Серхио Веласкес, Иван Стоянов, Александру Бенга, Борис Галчев, Крис Гади, Асен Чандъров