Отборът на Хебър надделя над Септември София с минималното 1:0 в мач от 22-ия кръг на родната Втора лига. Двата отбора играха при изключително тежки условия, тъй като снегът в Драгалевци не спря да вали, което на няколко пъти наложи прекъсване на мача за почистване на линиите на терена. Единственото попадение в срещата бе дело на Георги Каракашев.

Lap.bg.
22 снимки

Домакините стартираха по-добре и още в петата минута застрашиха вратата на Александър Любенов, но това не доведе до проблеми за стража. Хебър отвърна с добра атака, завършила с удар на Октай Хамдиев.

По средата на първата част играта бе прекъсната, за да може домакините да се погрижат за подобряването на условията за игра на тежкия терен в Драгалевци.

След половин час игра Стефан Гаврилов имаше опцията да подаде вляво от себе си, но реши да завършва сам и прати топката в страни от вратата на Александър Любенов.

След час игра Хебър откри резултата в Драгалевци. Атанас Кабов имаше проблеми с изчистването на топката заради снежните условия, което доведе до нейното овладяване от противников футболист. В крайна сметка, кълбото се озова в краката на Георги Каракашев, който с красив удар матира стража на домакините.

В края на мача Септември пропиля добър шанс да изравни резултата и да вземе нещо от срещата. Александър Димитров отправи добро центриране към Марио Илиевски, но последният прати кълбото покрай вратата на Любенов.

Така Хебър постигна ключова победа и прибави 3 точки към актива си, с които затвърди петата си позиция. Септември пък остава едно място по-надолу с 28 пункта.

Септември Сф - Хебър  КР 0:1
0:1 Георги Каракашев 62'