Септември София отстъпи с 2:4 на шотландския Рейнджърс в първи мач от втория квалификационен кръг на Младежката Шампионска лига на УЕФА.

В герой за гостите се превърна Антъни Уестън, който вкара три гола. Уестън откри резултата в 21-ата минута, а четири минути по-късно Симеон Александров изравни. След половин час игра Мартин Стойчев направи обрат за Септември, след като вкара с глава след центриране на Красиян Колев. Минута преди края на първата част шотландците изравниха с попадение на Коул МакКинън.

Уестън оформи хеттрика си в 51-ата и в 71-ата минута, а седем минути преди края Мартин Стойчев изпусна да направи загубата на българите по-почетна.

Реваншът е на 7 декември в Шотландия.

Yulian Todorov / LAP.bg
83 снимки

В 9-ата минута беше първата ситуация за гостите, като нападателят им Антъни Уестън получи топката на ъгъла на наказателното поле и стреля, но Ивайло Илиев изби в корнер. Симеон Александров отговори с удар над гредата. В 18-ата минута отново Илиев отказа Уестън, останал сам срещу него. Но две минути по-късно при третата си възможност нападателят не сбърка от близко.

Българският отбор отговори много добре и имаше сериозно преимущество в следващите 20-ина минути. Симеон Александров изравни в 25-ата, след като надбяга отбраната на Рейнджърс. 6 по-късно Мартин Стойчев направи обрат, засичайки с глава центриране на Красиян Колев от фаул.

Две минути преди края на първата част десният бек на гостите Адам Дивайн проби и центрира в наказателното поле, всички от Септември останаха пасивни, но Коул Маккинън беше най-съобразителен и вкара за 2:2.

Отново десният бранител Адам Дивайн проби и центрира в 51-ата минута, този път на крака на Уестън, който направи 2:3. 20 минути по-късно Уестън оформи хеттрика си с доста щастливо попадение. Центриране от корнер принуди четирима човека от двата отбора да се сблъскат, а на празна врата англичанинът вкара за 4:2.

Накрая на мача Симеон Александров можеше да намали, но от 7-8 метра стреля в аут.

Състав на Септември: Ивайло Илиев, Андриан Стойков (64- Георги Доканин), Мартин Филипов, Теодор Цветанов, Георги В. Иванов (64- Божидар Пиралков), Красиян Колев (87- Мирослав Колев), Панайот Пасков, Стоян Стоичков, Симеон Александров, Мартин Тодоров, Мартин Стойчев (64- Георги Шопов).