Обновеният отбор на Чавдар Етрополе победи с 4:3 дублиращия тим на Септември София в контролна среща на стадиона в Герман. Етрополци поведоха с 3:0 с голове на Павел Головодов, Кристиян Величков и Илиян Йорданов-Пуки. Столичани върнаха две попадения, но отново Йорданов се разписа за 4:2. В последната минута Валентин Иванов от пряк свободен удар оформи крайния резултат.

Воденият от помощник-треньора на националния отбор Иван Иванов тим от Етрополе доминираше в огромна част от двубоя, като особено през първото полувреме събитията бяха изцяло в половината на младия тим на столичани.

За Чавдар през следващата седмица предстоят нови две проверки, които ще се играят само в рамките на два дни. В сряда отборът гостува на Рилски спортист 2011 в Самоков, а в петък приема Гигант Съединение, който завърши трети в изминалия шампионат в Югоизточната Трета лига.