Воденият от Красимир Балъков отбор на Септември (София) оглави класирането във Втора лига, след като единствен стартира с две победи. В днешния си мач от 2-ия кръг "септемврийци" се пребориха за успеха при визитата си на Лудогорец II и победиха с 2:1.

Първа победа в професионалния футбол от 8 години насам записа отборът на Черноморец (Бургас). При второто си поредно домакинство воденият от Ангел Стойков отбор се наложи с 2:1 над друг новак във второто ниво Бдин (Видин). Ранна дузпа на Венцислав Гюзелев и попадение на капитана Петър Патев в 27-ата минута осигуриха трите точки. Видинчани върнаха едно попадение през второто полувреме чрез опитния нападател Цветомир Тодоров.

В третата среща от кръга днес Марек (Дупница) остава без допуснат гол след 0:0 с Монтана на свой терен. Точката е първа за Николай Митов начело на монтанчани.